Žižkov porazil olomoucké béčko

3 2006
Praha - Na páté místo druholigové tabulky se dostali fotbalisté Žižkova a na druhé České Budějovice ztrácejí tři body. V dohrávce odloženého 18. kola porazili doma olomouckou rezervu 2:0, oba góly dal v prvním poločase Bukač. Situaci v boji o záchranu si zkomplikovali hráči Hlučína, podlehli Kunovicím 1:2.

Žižkov - Olomouc B 2:0 (2:0)
Utkání rozhodly dvě proměněné šance útočníka Bukače během první půlhodiny a
také to, že dobře pracující žižkovská obrana nepustila Olomouc do žádné příležitosti. Jediným výsledkem aktivity hostujícího celku při hře dopředu byly dvě střely ze střední vzdálenosti.

Nasazení a bojovnost tak vynesly Viktorii šesté domácí vítězství za sebou. Pražský tým si jako jediný v soutěži udržuje domácí neporazitelnost a za postupovým druhým místem už zaostává jen o tři body.

Branky: 5. a 27. Bukač. Rozhodčí: Douda. ŽK: Novotný, Görner - Vepřek, Horáček, Krajčovič. Diváci: 711.
Žižkov: Bartalský - Kaspřák, Vizingr, Procházka, Šťastný - Novotný (88. Volek), Pokorný, Kropík, Hottek (65. Kučera), Görner (90. Daněk) - Bukač.
Olomouc B: Blaha - Kopecký, Horáček, Krajčovič, Vepřek (65. Barcal) - Janotka, Randa, Rýdel, Řehák (42. V. Schulmeister), Onofrej - Šultes.

Hlučín - Kunovice 1:2 (0:1)
Pro domácí mužstvo nezačal zápas vůbec šťastně. Při rozcvičce se zranil útočník Dombi, v 31. minutě musel odstoupit i Melecký a krátce nato padl první gól. Langer se v pokutovém území Hlučína hlavou srazil s kunovickým záložníkem Kasálkem a míč z jeho hlavy se dokutálel za záda brankáře Bolka.

Po přestávce nastoupili domácí jako vyměnění a svou herní převahu po deseti minutách zúročili: po chybě brankáře Pařízka se prosadil Hanus. O chvilku později už ale opět bylo skóre pro Hlučín nepříznivé. Záložník Ševela bez větších problémů obešel čtveřici domácích obránců a technickou střelou nedal brankáři Bolkovi šanci.

Branky: 55. Hanus - 32. vlastní Langer, 58. Ševela. Rozhodčí: Adam. ŽK: Veselý, Ťižka, Melecký, Bogdaň - Zemánek, Máčala, Helísek, Kopčil. Diváci: 720.
Hlučín: Bolek - Veselý, Ondráček, Štíbar, Petřík (74. Fejerčák) - Novosad, Melecký (31. Bogdaň), Chlebek (67. Skotnica), Žižka - Hanus, Langer.
Kunovice: Pařízek - Máčala, Zemánek, Živný, Josefík - Helísek (68. Brezinský), Fischer, Ševela, Kasálek - Válek (89. Gerych), Hušťava (68. Kopčil).