Peter Dzúrik v roli akrobata

Peter Dzúrik v roli akrobata v utkání Interu Bratislava s Trenčínem | foto: ČTK - Samuel Kubáni

Žilina je podzimním mistrem Slovenska

Praha - Ještě jedno kolo zbývá ve slovenské lize do konce podzimní části, ovšem už nyní je jasné, že na špici tabulky se bude přes zimu hřát tým Žiliny. Rozhodlo o tom vítězství 1:0 nad Dejmalovým Prešovem. Trápící se Slovan spasil až osm minut před koncem na hřišti poslední Dubnice Radim Nečas, když vstřelil jedinou branku zápasu.

Český trenér Prešova Jindřich Dejmal poslal v základní sestavě proti Žilině na post libera bývalého českobudějovického zadáka Leoše Mitase a do zálohy jeho krajana Petra Vybírala. Mitas mohl poslat Tatran do vedení již v 19. minutě, ale jeho hlavička šla těsně vedle Rzeszotovy branky. Po chybě prešovské obrany pak proměnil Ďuricův centr Miroslav Nemec ve vítězný gól Žiliny. Ta přitom hrála už od 1. minuty o deseti.

Před trapnou návštěvou 980 diváků se doma předvedl bratislavský Inter. Jasné třígólové vítězství nad Trenčínem přiblížilo jeho fotbalisty druhé příčce. K tomu dopomohla i překvapivá remíza Petržalky se slabými Košicemi, za které chytal český gólman Bernády. Petržalka i Inter tak nyní kolo před koncem podzimu mají po jedenatřiceti bodech. Oba týmy dělí dvě vstřelené branky.

V Ružomberku viděla slabá návštěva 2560 diváků první gól již po osmnácti minutách z Chalejovy hlavy. Domácí radost však trvala pouze osm minut, pak unikl košický záložník Tomovčík a svou samostatnou akci zakončil gólem na 1:1. Tři body pro Slovan Bratislava na hřišti nováčka z Dubnice vybojoval český záložník Radim Nečas. Bývalý hráč Slavie Praha svým třetím gólem v sezoně rozhodl o desáté prohře Dubnice, která tabulku uzavírá.

Výsledky - 17. kolo:
ZŤS Dubnica - Slovan Bratislava 0:1 (82. R. Nečas), Matador Púchov - Artmedia Petržalka 1:1 (35. Perniš - 79. Medveď), Tatran Prešov - MŠK Žilina 0:1 (26. Nemec), SCP Ružomberok - 1. FC Košice 1:1 (18. Chalej - 26. Tomovčík), Inter Bratislava - Ozeta Dukla Trenčín 3:0 (38. Drobňák, 57. Dzúrik, 63. Šuchančok).