Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zidane vzývá šťastnou hvězdu

29 2000
B r u s e l (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Snad pět minut se vůbec nehrálo, hrací plochu bruselského stadionu ovládly vášně a šarvátky kvůli nařízené penaltě. Zinedine Zidane tohle všechno ale musel přestat vnímat. Vzal na sebe úkol, který rozhodoval o postupu mistrů světa do finále EURO 2000. Střelec vítězného gólu později do detailu popsal, co se mu honilo hlavou.

"Byla to moc těžká situace. Snad ještě nikdy ve své kariéře jsem nezažil, aby se pět minut nehrálo a teprve potom se kopala penalta. Navíc to byla penalta v prodloužení, všichni věděli, že platí pravidlo zlatého gólu. Byla to velká zodpovědnost.

Všechny ty nervózní dohady, které penaltě předcházely, jsem samozřejmě sledoval. Jakmile se ale situace uklidnila a já si položil míč na bílou značku pokutového kopu, přestal jsem všechno kolem sebe vnímat. Maximálně jsem se soustředil na kop, jeho perfektní provedení. Cítil jsem, že už mám těžké nohy, hráli jsme více než dvě hodiny. Hlavně, abych dal dostatečně tvrdou ránu. No, a povedlo se!

Neviděl jsem přesně tu situaci, která penaltě předcházela, ale jsem rád, že jsme si vybojovali postup do finále mistrovství Evropy. Byl to hodně náročný zápas. Vyhrát mohla obě mužstva, rozhodně se nedá říci, že by si Portugalci postup nezasloužili. My jsme ovšem byli šťastnější.  Zatím nám svítí šťastná hvězda, tak doufám, že to vydrží."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze