Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zidane už plánuje reprízu své show

13 2000
B r u g y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Byl u všeho a každým dotykem míče rozdával radost. Dokonce i dánští fanoušci mu po utkání dlouhé minuty obdivně aplaudovali, byť měli být spíše smutní, že se lví měrou postaral o porážku jejich týmu. Nedělní večer v Brugách zkrátka patřil Zinedinu Zidanemu. Francouzský špílmachr opět ukázal, že neztratil nic z glancu Fotbalisty roku 1998 a po vítězném vstupu do EURO 2000 s úsměvem na rtech varoval, že to nebyl jeho poslední kousek. Další chystá na páteční zápas s Českou republikou.

"Začátek utkání jsme pěkně prospali, Dánové měli prostor a nebezpečné šance. Ještě že nás podržel brankář Barthez," prohlásil vytáhlý záložník, sotva po vítězném utkání s Dánskem vkročil do mix zóny a postavil se čelem k hroznu televizních kamer. Zatímco spoluhráči průběžně procházeli za jeho zády a po krátkých rozhovorech mizeli v přistaveném autobuse, Zinedine Zidane stále ještě čelil palbě otázek. Občas se z francouzštiny plynule přešlo do italštiny a zase zpátky. Zájem byl ohromný.

Nebylo divu; právě skončený zápas byl především jeho velkolepou show. Rozehrával, kličkoval, vymýšlel nejroztodivnější akce. Nikdy se nevztekal, ani když mu občas dánští "brousci" přejeli přes kotníky. Z blankytně modrého sektoru ochozů se co chvíli ozývalo uctivé "Zizou, Zizou!" "Dnes jsem se opravdu bavil, byl to nádherný zápas. Když rozhodčí písknul konec, vůbec se mi nechtělo do kabiny. Hrál bych klidně ještě dál," přiznal později s úsměvem.

A jedním dechem vzápětí pokračoval: "Povedl se nám výborný vstup do turnaje, to je skvělé. Tím ale rozhodně nekončíme. V pátek nás čeká další překážka," pronesl v narážce na příští zápas s Českou republikou. "Nejlepší by bylo zopakovat dnešní parádní výkon. Pak bychom už měli jistý postup do čtvrtfinále," dodal.

V očích mu přitom hrály šibalské plamínky. Přesně jako když mistr oznamuje svému publiku, kdy může přijít na další vystoupení. Tak tedy: sraz v pátek 16. června ve stejný čas a na stejném místě.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze