Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ze šesti 'kytiček' smutnil jen Jankulovski

8 2003
Minsk - Trenér Brückner vletěl snad tři kroky do hřiště, aby odtáhl Tomáše Rosického. Sápal se po něm rozzuřený soupeř Romaščenko, strkal ho, zblízka nadával, až mu sliny z pusy létaly. V 82. minutě hrozilo, že za potyčku Rosický dostane žlutou kartu, už druhou v kvalifikační skupině, tudíž by nesměl hrát ve středu proti Nizozemsku.

„Ne, já byl v klidu. Jen jsem čekal, jestli mi ji ten borec natáhne,“ vyprávěl pak s úsměvem v kabině spoluhráčům. Ještě před koncem ho však kouč raději vystřídal.

Proč to jinak klidný Brückner všechno dělal? Hodně se bál, aby Rosického pro příští utkání neztratil. Takových fotbalistů bylo na hřišti pět, hráli pod hrozbou druhé žluté karty.

Jediný měl smůlu: Marek Jankulovski. „Mrzí mě to, ale ztráta jediné kytičky ze šesti možných je ještě v relaci,“ věcně prohlásil Karel Brückner.

Grygeru, Ujfalušiho, Rosického i Šmicra se podařilo uchránit, Galásek seděl v sobotu na tribuně. Nikdo z nich by si nedovolil zakopnout míč jako Nedvěd před koncem. „Byly dva tři případy, kdy bych asi jindy zajel skluzem. Ale tentokrát jsem radši ucuknul,“ přiznal Vladimír Šmicer.

Kdykoli ohrožení hráči faulovali, hned se omlouvali. Byla to výmluvná gesta, nikdo nechtěl přijít o středeční zážitek proti Nizozemcům. Když Ujfaluši na půlce hřiště zezadu srazil Romaščenka, soupeře hned šel pohladit a na rozhodčího z dálky povykoval, že „to přece nebylo tak strašné“.

Potrestaný hráč
mužstvo neopustí
Bude trénovat naplno, jakoby mohl nastoupit, přitom má jisté, že bude zápas s Nizozemskem sledovat jen z tribuny. Reprezentační obránce Marek Jankulovski v sobotu dostal druhou žlutou kartu v kvalifikaci, čímž se vyřadil z nejbližšího duelu.
ČTĚTE ZDE

Jednou se uhájil i Jankulovski, v 50. minutě už ne. V polovině hřiště zbytečně tvrdě naskočil do Bulygy.

„Hraj dál, zapomeň, teď už to musíš dohrát,“ říkal si, ač byl po žluté kartě naštvaný. „Jsem trochu smutný, ale převládá pocit z vítězství,“ tvrdil Jankulovski, když se osprchoval. V tu chvíli vypadal vyrovnaně, ale ve středu bude trnout na tribuně.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze