Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ščasný: Brabcův faul? Stupidita. Ale rozhodla prohospodařená první půle

Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný během odvety 3. předkola Ligy mistrů v Bukurešti v diskuzi s rozhodčím. | foto: www.sparta.cz

3 2016
Bukurešť (od našeho zpravodaje) - Druhý rok za sebou, potřetí celkově, vedl Spartu do boje o Ligu mistrů. A zase neuspěl. A zatímco loni jeho tým proti CSKA Moskva herně nezklamal, proti Steaue Bukurešť nepřesvědčil. O to víc trenéra Zdeňka Ščasného vyřazení ve třetím předkole mrzelo.

„Je třeba říct, že z pohledu celého dvojzápasu byla Steaua lepší byla. Hlavně proto, že my jsme nepodali úplně optimální výkon. To rozhodlo,“ uvědomoval si Ščasný. „Hráli pořád na stejné úrovni, my bohužel ne.“

Co další nezdar v boji o Ligu mistrů pro klub znamená?
V první řadě zklamání. Zase další nevydařený pokus... Ten dvojzápas byl přitom hratelný. Teď se musíme poprat o Evropskou ligu. Ztráta je to samozřejmě i ekonomická, ale já tak v tuhle chvíli nepřemýšlím.

Rozhodly dva góly Stanciua. Dá se říct, že klub, který chce hrát Ligu mistrů, takového rozdílového hráče potřebuje, a vy ho prostě nemáte?
No, bylo by to hodně zjednodušené. On je výjimečný, připravovali jsme se na něj, ale nejen na něj. Hodně jsme se zaměřili třeba na Goluboviče, přesto vyžlutil Brabce... Stanciu je výjimečný, ale nebylo by fér říct, že to byl jediný rozdíl mezi námi a Steauou.

Jak důležité bylo pro zápas zranění Holka, který nemohl nastoupit?
Myslím, že s ním bychom hráli trochu v jiném rozestavení. Ale tvrdit, že byl rozdíl ve Stanciuovi, nebo v tom, že nehrál Mario... Ani jedno nehrálo hlavní roli.

Co tedy? Červená karta na začátku druhé půle?
Rozhodující bylo, že jsme první půli nehráli to, co jsme hrát mohli. Steaua byla nebezpečnější, měla víc šancí - to je fakt, bez diskuzí. V poločase jsme věděli, že gól musíme dát, ale přišla druhá žlutá a bylo po zápase. Opticky jsme hráli, ale nebezpeční jsme už nebyli. Můžeme se jen domnívat, jak by to vypadalo, kdyby k vyloučení nedošlo.

Najdete společné prvky při neúspěšných pokusech o Ligu mistrů? Chybí disciplína, forma klíčových hráčů?
Myslím, že to souvisí. Nemáme optimální formu, to je fakt. Třeba Zahustel zdaleka nedosahuje výkonů z jara, je úplně mimo. Vácha přišel do zápasu po dlouhé době. Top formu nemáme v žádném případě. I proto pak přichází takové fauly.

Jak jste Brabcovo vyloučení viděl?
První faul byla stupidita. Když jde do skluzu, musí mít míč. Druhý nechci hodnotit, zavánělo by to alibismem. Ale byla to totální hloupost a nedisciplinovanost. Golubovič by nám neutekl, nemuselo k tomu dojít. Taktická hloupost. Doplácíme na to, samozřejmě. Karta neměla být, byla hloupá, ale to podstatné je, že jsme prohospodařili první poločas. Šance byla, i neuznaný gól, ale bylo toho málo.

Čím si vysvětlujete, že Steaua měla tolik šancí? A že dala málem gól z vlastní poloviny hřiště?
To břevno? Ten hráč to fantasticky kopl, David Bičík stál normálně před bránou a nestačil se vrátit. To byla prostě krásná individuální věc od Tamase. Šancí bylo tolik proto, že jsme nepodrželi míč. To byl ten hlavní rozdíl. Vpředu nemáme hráče, kterým by se to dařilo. Fatai má hlavu mimo, žádá vedení o přestup, Juliš v létě netrénoval... Tím, že jsme neudrželi balon, se Steaua dostala do hry, nakopávali do rohů, tam to podrželi. Jestli mají problém vzadu, my jsme toho nevyužili. To je celé.

Autor:


"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze