Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zažíváme báječnou invazi fanoušků

13 2000
K n o k k e - H e i s t - Definitivně pryč jsou dny, kdy fotbaloví reprezentanti trénovali v Knokke-Heistu jen pod dohledem kouče, pár členů ochranky a ptáků ve větvích stromů. Den ode dne přibývá skupinek fanoušků, hráči jdou z ruky do ruky mezi žadateli o autogram. Odjezdy z tréninku na oběd do hotelu se neustále posouvají. "Je to skvělý pocit. Vím, že kluky to ohromně těší," píše ve svém pravidelném EUROdeníku pro iDNES Jaroslav Dudl, vedoucí výpravy reprezentačního mužstva na EURO 2000.

"Je báječné vidět, když se na tréninky sjíždí stále více fanoušků. Navlečení do replik našich reprezentačních dresů vytvářejí skvělou kulisu. Všichni víme, že museli vážit dlouhou cestu, a o to je jejich podpora cennější. Už v Amsterdamu na utkání s Nizozemskem o sobě dávali patřičně vědět, včera se první z nich objevili v Knokke-Heistu a dnes už málem kolem tréninkového hřiště nebylo k hnutí.

Pozdvižení je také v hotelu, protože fax se snad ani na chvíli nezastaví a chodí i spousty e-mailů. Všichni povzbuzují, vzkazují, že drží palce a samozřejmě patřičně komentují výkon rozhodčího Colliny. Řekl bych, že ohlasů z domova je mnohem více než při EURO 96 před čtyřmi roky v Anglii. Tehdy začaly chodit až po postupu do čtvrtfinále a dál. Teď už je toho tolik, že ani nedokážu odhadnout, kam to bude pokračovat. Šéf hotelu Marc Schlüter musel dokonce už několikrát na poslední chvíli zajet koupit nové zásoby faxového papíru, protože skoro došel.

Hráči tohle všechno velmi oceňují. Cítí, že jim lidé fandí, že mají podporu. Faxy a vytištěné e-maily jim průběžně nosíme do masérny, to je hlavní čítárna, a hráči si novinky vždycky hned rozeberou. Každou chvíli se z masérny ozývá i smích, protože občas chodí pěkné kulišárny.

O další legrácky se pravidelně starají zejména masér Eda Poustka a brankář Láďa Maier. Snad to všechno pomůže, aby hráči zapomněli na zklamání nedělní noci a znovu se stoprocentně koncentrovali na páteční zápas s Francií. Tak držte palce, budeme to potřebovat!"

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze