Zažívám báječnou sezonu, raduje se Frejlach

7 2006
Uherské Hradiště - Střeleckou pohodu z ligy si přenesl do fotbalové reprezentace do 21 let záložník Tomáš Frejlach. Mistrovskému Liberci letos pomohl dvěma góly, včera proti Bělorusku coby střídající hráč zajistil obě branky. "Zatím je to dobré. Báječná sezona," zářil odchovanec Kolína, který první ligovou sezonu prožil v Příbrami.

"Už tam jsem se stal šťastným žolíkem. V prvním zápase proti Jihlavě jsem dal gól, i když jsem nastoupil dvě minuty před koncem. Bylo to něco podobného," dodal.

V sobotu jste při výhře 1:0 na Kypru odehrál celý zápas, tentokrát jste začal na lavičce. Byla ve vašich gólech i trocha zdravého naštvání?
Ani ne. Šel jsem na hřiště, abych klukům pomohl k vítězství. Jsem rád, že jsem to splnil.

Hned po vystřídání jste se postavil k trestnému kopu a dal nádherný gól. Byl jste určený?
Přesně tak. Trenér mi řekl, ať to jdu kopnout. Tak jsem ho poslechl. Ale zahrávat jsem měl vlastně všechny standardní situace.

Rozhodl o postupu týmu už váš první gól?
To si nejsem jistý, ale určitě nám pomohl. Po bezbrankovém poločase se Bělorusové nikam nehnali. Jediný gól jim stačil k postupu. Rázem jsme byli ve velké výhodě my.

Jaké máte před pátečním losem přání na soupeře do baráže?
To je jedno. Jsou tam samí nároční soupeři.