Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zatím je to v normě, poznamenal Fousek k průběhu volebního jednání

Fousek (za stolem vpravo) řídí valnou hromadu fotbalového svazu. | foto: Stanislav PeškaČTK

27 2009
Bývalého sekretáře Českomoravského fotbalového svazu Petra Fouska potěšilo, jak spontánně byl zvolen předsedajícím dnešní volební valné hromady, z níž vzejde nové vedení českého fotbalu.

"Delegáti neradi dělají krok do neznáma, vyhovuje jim známá tvář," řekl Fousek, jehož samozřejmě potěšil bouřlivý aplaus. Ten se sálem Národního domu na Smíchově nesl, když usedal za stůl na pódiu, aby se ujal řízení fotbalových voleb.

Zatímco svaz navrhl za předsedajícího neznámého Beneše z pražských Radlic, protinávrh z pléna zazněl na schopného fotbalového a mezinárodně ostříleného funkcionáře Fouska. Nebylo se potom co divit, když delegáti zvedli drtivou většinou ruku právě pro Fouska.

K úvodním únavným devadesáti minutám, v nichž se delegáti dohadovali o procedurálních otázkách, Fousek řekl.

"Už jsem valnou hromadu řídil v minulosti a podobné zkušenosti mám i z těchto akcí v rámci UEFA a FIFA. Tak musím říct, že ta úvodní diskuse proběhla v rámci únosných norem," poznamenal Fousek, který na žádnou ze svazových funkcí nekandiduje.

"Ale samozřejmě bych rád spolupracoval s Ivanem Haškem, tedy pokud bude předsedou svazu zvolen."

Fousek při třech předchozích valných hromadách patřil k příznivcům Haška. Když však Hašek ve volbách neuspěl, jeho sympatie k Haškovi se mu vymstily. Později musel odejít z místa svazového generálního sekretáře. V březnu 2007 ho totiž odstranila Košťálova klika, která se v říjnu 2005 dostala k fotbalové moci.

V případě Haškova zvolení je nanejvýš pravděpodobné, že Petr Fousek by se na svůj dřívější svazový post vrátil.

Zda dnešní volby proběhnou hladce, o tom Fousek spekulovat nechtěl. Stejně jako o tom, kdy asi tak se delegáti valné hromady rozjedou domů.

"Kdy valná hromada skončí? Tak na tohle odpovědět si netroufám. Ale věřím, že dnes nového předsedu mít budeme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze