Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zápotočný: Byli jsme jak zadarmo na kolotoči

3 2006
Braga - Nad brankou stadionu v Braze se tyčí skála. Proti místním fotbalistům tvrdě narazili fotbalisté Liberce. "Byl to z naší strany hodně ustrašený výkon. Ve světě se s něčím takovým nedá remizovat, natož vyhrát," řekl liberecký kapitán Tomáš Zápotočný. Liberec ve svém druhém vystoupení v Poháru UEFA prohrál vysoko 0:4.

Smutný, zklamaný a rozčarovaný opouštěl kapitán libereckých fotbalistů Tomáš Zápotočný stadion v Braze. Na okouzlujícím stánku prožil jedno z největších zklamání kariéry. Navíc se Zápotočn přímo podepsal pod dvě branky.

Liberecký stoper se své viny nijak nezříkal. Zároveň ale věřil, že se celý tým sebere do pondělí, kdy se doma se Spartou v přímém souboji utká o vedení v lize.

Netajil, že jej výkon českého mistra nepříjemně překvapil. "Myslím, že jsme je nijak nepodcenili. Ale nečekal jsem, že budeme hrát tak bázlivě. Braga nás posadila na kolotoč, zadarmo," trpce se pousmál šestadvacetiletý zadák.

Také svůj výkon podrobil kritice. Dobře věděl, že při druhém a třetím gólu neměl čisté svědomí. Navíc před prvním už nestačil napravit chybu spoluhráče Frejlacha, kdy na něj postupovali dva osamocení hráči soupeře.

"První gól? Křižoval jsem jejich záložníka a čekal, že bude střílet. Ale on to dal chytře pod sebe a Mára Čech to už měl v brance těžké," komentoval Zápotočný klíčové okamžiky.

Před druhou brankou se nechal obelstít záložníkem Césinhou, který pak přihrál Marcelovi do jasné pozice. "Balon měl před tím druhým gólem letět na tribunu... Jenže zůstal ve hře, Césinha to krásně nacentroval přes celou bránu a útočník to doklepával do prázdné," líčil Zápotočný, který osm minut po poločase zavinil penaltu po faulu na Mattheuse.

"Faul to byl, ani jsem neprotestoval. Někdy to tak prostě vyjde, že si vyžerete všechnu smůlu najednou. Přesně to se mi stalo v Braze," litoval.

Bylo mi zle, chtěl střídat, ale vydržel

Nijak se nechtěl obhajovat, třeba i tím, že během zápasu cítil nevolnost a chvílemi se mu motala hlava. O přestávce dokonce uvažoval o střídání. Nakonec se rozhodl vydržet.

"Nejsem alibista, nebudu se za nic schovávat. Chyby jsem udělal a jako kapitán za to musím nést odpovědnost. Nechtěl jsem nechat kluky ve štychu, proto jsem po poločase chtěl pokračovat," vysvětlil reprezentační obránce.

Podle něj se ve čtvrtek na libereckém týmu projevila i jistá nezkušenost, kterou podtrhla absence nejzkušenějšího hráče Tomáše Janů. Zápotočného partner z obrany nemohl hrát kvůli pochroumanému kotníku.

"Zase se nechci vymlouvat. Ale Tomáš je velká osobnost, dělá nám třeba rozehrávku. Když takový hráč vypadne, tak to je na našem mladém týmu hodně znát," uvažoval Zápotočný.

Připustil, že Liberec si vysokou porážkou zkomplikoval postupové vyhlídky. Do jarních bojů se dostanou jen tři týmy z pětičlenné skupiny. "Teď to vypadá docela černě. Navíc jsme dostali čtyři góly a skóre také může hrát velkou roli," posteskl si Zápotočný.

Zápas v Braze mu dal zabrat, po fyzické i psychické stránce. Přesto se prý bude snažit hledět dál. Před Libercem stojí další velká výzva, už v pondělí doma přivítá Spartu, s níž svede souboj o první místo v tabulce.

"Na zápas s Bragou chci co nejrychleji zapomenout. Nejlépe mi to asi půjde s rodinou a malou Adélkou," těšil se na své nejbližší.

Pondělní prestižní bitva se Spartou prý může dojem z Bragy vymazat. "Na fotbale je hezké to, že jednou jste třeba dole, ale za chvíli se to může zase úplně otočit. Když
se dáme dohromady a Spartu porazíme, tak to zase bude dobré," věřil Zápotočný.

Fotbalisté Bragy oslavují jeden z gólů v liberecké síti.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze