Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Uzavřené cesty, ostrůvky pod vodou. Čechy přivítá „potopená“ Francie

Takhle v minulých dnech ve Francii stoupala hladina Seiny, kterou brázdily hlídky na člunech - ilustrační foto. | foto: Reuters

8 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Česká fotbalová reprezentace ve středu odpoledne dorazí do dějiště mistrovství Evropy. Francii v uplynulých dnech sužovaly záplavy, ale teď už v zemi startuje fotbalová euforie.

Loira, nejdelší řeka ve Francii (přes tisíc kilometrů), i její přítok Cher jsou stále rozvodněné. Mnohé ostrůvky zůstávají pod vodou a nad hladinou ční jen vysoké stromy.

Dějiště fotbalového mistrovství Evropy v uplynulých dnech sužovaly záplavy (psali jsme například zde). Velká voda se nevyhnula ani Tours, kterým Loira a Cher protékají a kde budou během šampionátu bydlet čeští fotbalisté.

Velká voda potrápila minulý týden Paříž:

Byť hladiny klesají, voda lidem stále komplikuje život. Třeba cestu z Paříže do Tours ztěžují uzavírky dálnic a silnic, které čas v autě pro nezorientované cizince protahují až o několik hodin.

Toho se však český tým bát nemusí. Hráči ve středu odpoledne přistanou na letišti, které je jen čtvrthodinku jízdy autobusem od připraveného čtyřhvězdičkového hotelového resortu.

Závěrečná část přípravy začíná!

Euro startuje už v pátek zápasem domácího týmu proti Rumunsku. Česko vstoupí do turnaje v pondělí proti Španělsku, které obhajuje titul.

Atmosféra mistrovství, hlavně v pořadatelských městech, už je cítit. Třeba Stade de France, který bude hostit zahajovací utkání, je kompletně v barvách mistrovství. Stejně jako všech devět dalších stadionů - Park princů v Paříži, Vélodrome v Marseille, Municipal v Toulouse, Stade Pierre-Mauroy v Lille...

V nezvyklých barvách je také tréninkový stadion v Tours, kde budou už ve středu navečer poprvé trénovat Češi. Ten se „převlékl“ do červené. „Vzhůru do Francie! Come on to France!“ burcují nápisy po obvodu.

Odtud bude česká reprezentace vyrážet na jednotlivé zápasy. První ji čeká v pondělí 13. června od 15 hodin proti Španělsku v Toulouse, druhý v pátek 17. června od 18 hodin proti Chorvatsku v St. Étienne a třetí v úterý 21. června od 21 hodin proti Turecku v Lens.

Zatímco hladina řeky Cher kousek za jižní tribunou tréninkového stadionu v Tours postupně klesá a pomalu se vrací do normálu, fotbalové šílenství začíná.

Pro české fotbalisty už ve středu odpoledne, kdy do „potopené Francie“ přiletí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze