Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Záložník Bílek: Je to jistě dobrý počinek

Liberec - FC Sevilla; Bílek - Kanoute - Jiří Bílek z Liberce (vpravo) bojuje o míč se Fredericem Kanoutem z FC Sevilla. | foto: Reuters

19 2006
Liberec - Přesně to vystihl liberecký záložník Jiří Bílek, když po pohárové bezbrankové remíze s mužstvem FC Sevilla prohlásil: "Určitě se nemáme za co stydět, tím spíš, když jsme k vítězství měli blíž. Zatímco oni měli jedinou šanci, my se dostali do čtyř a já navíc trefil břevno." Po zápase považují liberečtí fotbalisté nerozhodný výsledek spíš za ztrátu.

"Kdyby nám někdo řekl, že s posledním vítězem Poháru UEFA uhrajeme bod, brali bychom to. Ale po tom, co jsme se Sevillou předvedli, nás ta remíza docela mrzí," pokračoval Bílek.

Ve 20. minutě nádhernou střelou bez přípravy právě Bílek otřásl břevnem.

"Šinglár tam v rohu udělal jednoho jejich hráče a pak krásně míč poslal pod sebe. Tak jsem si řekl, že to zkusím. Parádně mi to sedlo, blesklo mi hlavou, že to tam spadne. Ale bohužel, břevno," popsal Bílek moment, kdy měl liberečtí fotbalisté ke gólu nejblíž.

Podle Bílka bylo na hřišti nejtěžší úspěšně čelit mužstvu, v němž byl každý hráč technicky obrovsky na výši.

"Museli jsme dát do hry hodně bojovnosti, napadat je, vykrývat prostory. Aby se prostě nedostali ke své typické rozehrávce," pokračoval Bílek.

Za nejcennější zkušenost považuje, že se s takovým soupeřem liberecký tým vůbec dokázal měřit, navíc hodně úspěšně.

"Ověřili jsme si, že i s předními evropskými mužstvy můžeme hrát zápasy, ve kterých nebudeme tím horším. Když nic jiného, remízou se Sevillou jsme si posílili sebevědomí."

A jakou cenu v "liberecké" skupině nakonec může mít bod získaný v utkání se Sevillou?

"To se uvidí až mnohem později, možná ve chvíli, kdy bude skupina dohraná. Ale když to tak vezmu, řekl bych, že jsme dneska udělali dobrý počinek," uzavřel dvaadvacetiletý hráč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze