Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Půlka stadionu česká, druhá korejská. Televize vyrobí dva přenosy

4 2016
Až v neděli po třetí hodině fotbalisté Česka rozehrají poslední přípravu před Eurem proti Jižní Koreji, čeští televizní diváci uvidí zápas z pohledu z protilehlé tribuny. Zato ti, kteří budou sedět u televizí o tisíce kilometrů dál a fandit soupeři, se budou koukat z druhé strany stadionu. Z jakého důvodu?

„Jde o takzvanou double produkci,“ objasnil na tiskové konferenci Luboš Koželuh, člen představenstva společnosti STES. „Kamery budou umístěné na obou stranách tak, aby v záběrech pro korejskou televizi byli vidět partneři korejského týmu a v záběrech pro českou zase ti čeští.“

Stadion už je na to nachystaný: hranice reklamních prostorů vznikly za oběma brankami. Směrem k hlavní tribuně se táhnou „české“ reklamy, na opačnou stranu korejské.

Fotogalerie

Netypické je také to, že přímý přenos utkání poběží na ČT2 - na kanálu ČT Sport v té době budou diváci sledovat mužské finále tenisového Roland Garros. Kdo by chtěl zápas v Edenu vidět naživo, má šanci. „Zatím je prodaných třináct a půl tisíce vstupenek,“ prozradil Koželuh. „V neděli budou od jedenácti hodin otevřené pokladny, internetový prodej skončí ve dvanáct.“

Zápas může napovědět, v jakém složení tým půjde do úvodního zápasu Eura proti Španělsku. Největší otazník v tuto chvíli visí nad záložníkem Bořkem Dočkalem, který sice na trávník v vyběhl, ale jen v teniskách.

Absolvoval úvodní rozcvičku, do balonu ale nekopl a ve chvíli, kdy si ostatní začali přihrávat, jen vyklusával podél postranní čáry. „Uvidíme zítra, teď nejsem schopen říct, jestli Bořek nastoupí,“ říkal na tiskové konferenci trenér Pavel Vrba. „V případě dílčích problémů každopádně nechceme riskovat.“

Zbytek týmu se zdá být v dobré pohodě. Chvíli před půl sedmou hráči vyběhli z kabin na trávník: první Pudil, pak Limberský, Necid a další. A nebyla nouze o vtípky.

Právě skupinka kolem Pudila se ještě před rozcvičením pobavila hrou, během které se hráči snaží prvním dotekem udržet balon ve vzduchu a druhým ho odehrát ke spoluhráči. Když záložník Skalák v krkolomné pozici míč nakopl hodně nepřesně, ozval se hlasitý smích.

„Tak to je nejvíc,“ chechtal se brankář Čech. Stoperovi Sivokovi se dařilo lépe, a tak mohl na závěr směrem ke spoluhráčům zvesela ke spoluhráčům prohodit: „Říkám vám, když nemáte techniku, tak to nehrajte.“

Pak se tým rozdělil: brankáři se přesunuli na jednu stranu hřiště, zbytek na druhé polovině cvičil přihrávky. Po čtvrt hodině se trénink pro média uzavřel a hráči za zavřenými dveřmi nacvičovali, čím potrápí Koreu. A třeba o něco později i Španělsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze