Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zájem o lístky převýšil nabídku čtyřiadvacetkrát

16 2006
Berlín - V neděli skončila třetí fáze prodeje lístku na fotbalové mistrovství světa a pořadatelé zaregistrovali obrovský zájem. Poptávka po vstupenkách je dokonce čtyřiadvacetkrát vyšší, než kolik lístků je k dispozici. Volných je už přitom jen 250 tisíc vstupenek, fanoušci žádali o šest milionů.

O majitelích rozhodne 31. ledna los.

Výsledky třetí vlny internetového prodeje, která byla poslední velkou příležitostí získat vstupenky, oznámili organizátoři šampionátu.

Podle nich ještě proběhne jedna série, zatím ale není jisté, kdy to bude a kolik vstupenek bude k dispozici. Záležet bude na tom, kolik lístků vrátí sponzoři a národní federace.

Fanoušci po prosincovém losu poprvé kupovali lístky na konkrétní zápasy a ve srovnání s prvními dvěma fázemi prodeje výrazně vzrostl počet objednávek ze zahraničí (52 procent).

Z celkového počtu zájemců jich bylo 89 procent z Evropy.  V prvních dvou kolech bylo prodáno 812.000 lístků. Počet objednávek byl dvanáctkrát vyšší.

Vstupenky si přes internet mohli objednávat i čeští fanoušci. Pokud při losování neuspějí, mají šanci získat lístky z osmiprocentní kvóty kapacity každého stadionu, kterou národním svazům účastnických zemí poskytne FIFA.

Českomoravský fotbalový svaz ještě o způsobu distribuce těchto vstupenek nerozhodl.

Autoři: ,


Témata: FIFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze