RUSKO
Fotbalisté CSKA Moskva prohráli v městském derby s Dynamem 0:2 a počtvrté v řadě nedokázali v ruské lize zvítězit. Po prohře v minulém kole na hřišti Těreku Groznyj vyšli přemožitelé Plzně z Ligy mistrů podruhé za sebou bodově naprázdno.
Obě branky padly v druhém poločase, po necelé hodině hry otevřel svou třetí ligovou trefou skóre Ekvádorec Christian Noboa. Na 2:0 pro Dynamo uzavřel minutu před koncem Alexandr Kokorin. Dynamu patří v tabulce sedmá příčka, CSKA je pátý a na výhru nad dnešním soupeřem čeká již od září 2009.
CSKA nastoupil v sestavě: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Elm (73. Milanov), Wernbloom - Zuber, Honda (65. Vitinho), Tošič - Musa.
Výsledky 12. kola: Nižnij Novgorod - Perm 0:2, Jekatěrinburg - FK Krasnodar 0:2, Samara - Lokomotiv Moskva 2:2, CSKA Moskva - Dynamo Moskva 0:2, Spartak Moskva - Groznyj 0:0, Tomsk - Petrohrad 0:3, Kazaň - Machačkala 5:1, Kubaň Krasnodar - Rostov na Donu 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 12 | 9 | 2 | 1 | 30:10 | 29 |
2. | Lokomotiv Moskva | 12 | 7 | 3 | 2 | 24:11 | 24 |
3. | Spartak Moskva | 12 | 7 | 3 | 2 | 22:13 | 24 |
4. | FK Krasnodar | 12 | 6 | 3 | 3 | 19:14 | 21 |
5. | CSKA Moskva | 12 | 6 | 3 | 3 | 12:13 | 21 |
6. | Perm | 12 | 5 | 5 | 2 | 15:8 | 20 |
7. | Dynamo Moskva | 12 | 5 | 5 | 2 | 20:16 | 20 |
8. | Kazaň | 12 | 3 | 7 | 2 | 15:9 | 16 |
9. | Rostov na Donu | 12 | 4 | 4 | 4 | 16:18 | 16 |
10. | Kubaň Krasnodar | 12 | 3 | 5 | 4 | 14:16 | 14 |
11. | Nižnij Novgorod | 12 | 4 | 1 | 7 | 10:20 | 13 |
12. | Samara | 12 | 1 | 7 | 4 | 10:16 | 10 |
13. | Tomsk | 12 | 2 | 2 | 8 | 9:20 | 8 |
14. | Groznyj | 12 | 1 | 4 | 7 | 6:13 | 7 |
15. | Jekatěrinburg | 12 | 1 | 4 | 7 | 10:24 | 7 |
16. | Machačkala | 12 | 0 | 6 | 6 | 12:23 | 6 |
SLOVENSKO
Výsledky 13. kola: Senica - Slovan Bratislava 0:2 (45. Milinkovič, 64. Fořt), Košice - Banská Bystrica 3:1 (52. Pačinda, 56. Duda, 69. Novák - 16. Vajda), Myjava - Nitra 4:0 (61. Pekár z pen., 63. Ferenčík, 84. Častulín, 90.+1 vlastní Dubeň), Ružomberok - Zlaté Moravce 1:3 (38. Kana - 18. Obročník, 20. Babic, 45.+1 Orávik), Trenčín - Trnava 2:2 (8. Malec, 16. Kleščík z pen. - 11. Sabo, 19. Poznar), Žilina - Dunajská Streda 0:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 13 | 10 | 1 | 2 | 31:13 | 31 |
2. | Myjava | 13 | 7 | 2 | 4 | 25:19 | 23 |
3. | Ružomberok | 13 | 6 | 4 | 3 | 25:23 | 22 |
4. | Trenčín | 13 | 6 | 3 | 4 | 32:17 | 21 |
5. | Trnava | 13 | 6 | 2 | 5 | 19:21 | 20 |
6. | Senica | 13 | 5 | 4 | 4 | 18:14 | 19 |
7. | Zlaté Moravce | 13 | 5 | 3 | 5 | 15:21 | 18 |
8. | Banská Bystrica | 13 | 4 | 5 | 4 | 22:18 | 17 |
9. | Žilina | 13 | 4 | 5 | 4 | 22:20 | 17 |
10. | Košice | 13 | 4 | 3 | 6 | 16:14 | 15 |
11. | Nitra | 13 | 1 | 3 | 9 | 13:35 | 6 |
12. | Dunajská Streda | 13 | 1 | 3 | 9 | 7:30 | 6 |
TURECKO
Útočník Milan Baroš rozhodl druhou brankou v dresu Antalyasporu o vítězství na hřišti Rizesporu 2:1 a zajistil tak svému týmu druhou výhru v ligové sezoně. Baroš, který do Turecka přestoupil v létě z Baníku Ostrava, se poprvé prosadil koncem srpna v utkání s Bursasporem.
Tentokrát se bývalý reprezentant dostal na hřiště ve druhém poločase místo Laminea Diarry, který krátce před koncem první půle poslal hosty do vedení. Po změně stran sice dokázal Rizespor vyrovnat, dvě minuty před koncem zápasu ale Baroš rozhodl o třech bodech pro Antalyaspor.
Výsledky 7. kola: Karabükspor - Bursaspor 0:1, Kayserispor - Gaziantepspor 0:1, Eskisehirspor - Besiktas 0:1, Konyaspor - Erciyesspor 1:0, Kasimpasa - Elazigspor 4:0, Akhisar - Galatasaray 2:1, Rizespor - Antalyaspor 1:2 (druhá branka Baroš), Sivasspor - Genclerbirligi 2:0, Fenerbahce - Trabzonspor 0:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Fenerbahce | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:7 | 16 |
2. | Besiktas | 6 | 5 | 0 | 1 | 12:4 | 15 |
3. | Rizespor | 7 | 4 | 1 | 2 | 13:9 | 13 |
4. | Akhisar | 7 | 4 | 1 | 2 | 10:6 | 13 |
5. | Trabzonspor | 7 | 4 | 1 | 2 | 6:6 | 13 |
6. | Kasimpasa | 7 | 4 | 0 | 3 | 13:10 | 12 |
7. | Sivasspor | 7 | 4 | 0 | 3 | 14:12 | 12 |
8. | Eskisehirspor | 7 | 3 | 1 | 3 | 8:6 | 10 |
9. | Antalyaspor | 7 | 2 | 3 | 2 | 7:6 | 9 |
10. | Konyaspor | 7 | 3 | 0 | 4 | 6:10 | 9 |
11. | Karabükspor | 7 | 2 | 2 | 3 | 5:7 | 8 |
12. | Bursaspor | 7 | 2 | 2 | 3 | 5:9 | 8 |
13. | Galatasaray | 6 | 1 | 4 | 1 | 6:6 | 7 |
14. | Gaziantepspor | 7 | 2 | 1 | 4 | 7:11 | 7 |
15. | Elazigspor | 7 | 2 | 1 | 4 | 10:18 | 7 |
16. | Erciyesspor | 7 | 1 | 3 | 3 | 5:8 | 6 |
17. | Kayserispor | 7 | 1 | 2 | 4 | 5:10 | 5 |
18. | Genclerbirligi | 7 | 1 | 1 | 5 | 4:7 | 4 |
NIZOZEMSKO
Výsledky 9. kola: Leeuwarden - Twente Enschede 0:1, Deventer - Nijmegen 4:3, Roda Kerkrade - Zwolle 0:0, Breda - Almelo 2:1, Ajax Amsterdam - Utrecht 3:0, Arnhem - Feyenoord Rotterdam 1:2, Groningen - Alkmaar 2:1, PSV Eindhoven - Waalwijk 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Twente Enschede | 9 | 5 | 3 | 1 | 22:5 | 18 |
2. | PSV Eindhoven | 9 | 5 | 3 | 1 | 21:8 | 18 |
3. | Ajax Amsterdam | 9 | 5 | 2 | 2 | 22:13 | 17 |
4. | Feyenoord Rotterdam | 9 | 5 | 1 | 3 | 20:15 | 16 |
5. | Heerenveen | 8 | 4 | 3 | 1 | 21:16 | 15 |
6. | Zwolle | 9 | 4 | 3 | 2 | 14:9 | 15 |
7. | Arnhem | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:13 | 14 |
8. | Groningen | 9 | 4 | 2 | 3 | 19:20 | 14 |
9. | Alkmaar | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:16 | 13 |
10. | Breda | 9 | 3 | 3 | 3 | 13:10 | 12 |
11. | Deventer | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:21 | 12 |
12. | Almelo | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:17 | 10 |
13. | Roda Kerkrade | 9 | 2 | 4 | 3 | 14:19 | 10 |
14. | Leeuwarden | 9 | 2 | 3 | 4 | 7:8 | 9 |
15. | Utrecht | 9 | 2 | 3 | 4 | 9:18 | 9 |
16. | Haag | 8 | 2 | 1 | 5 | 10:17 | 7 |
17. | Waalwijk | 9 | 1 | 2 | 6 | 12:22 | 5 |
18. | Nijmegen | 9 | 0 | 4 | 5 | 14:28 | 4 |
BELGIE
Výsledky 10. kola: Beveren - Ostende 2:0, Charleroi - Lokeren 2:1, FC Bruggy - Lovaň 1:0, Lierse - Mons 2:1, Mechelen - Cercle Bruggy 1:2, Anderlecht - Kortrijk 0:1, Waregem - Standard Lutych 1:0, Gent - Genk 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Standard Lutych | 10 | 9 | 0 | 1 | 23:4 | 27 |
2. | FC Bruggy | 10 | 8 | 2 | 0 | 20:6 | 26 |
3. | Waregem | 10 | 7 | 2 | 1 | 22:15 | 23 |
4. | Genk | 10 | 6 | 2 | 2 | 18:10 | 20 |
5. | Anderlecht | 10 | 6 | 0 | 4 | 28:15 | 18 |
6. | Lokeren | 10 | 5 | 1 | 4 | 20:17 | 16 |
7. | Kortrijk | 10 | 5 | 1 | 4 | 13:12 | 16 |
8. | Gent | 10 | 3 | 4 | 3 | 11:15 | 13 |
9. | Charleroi | 10 | 3 | 3 | 4 | 11:14 | 12 |
10. | Lierse | 10 | 3 | 2 | 5 | 9:15 | 11 |
11. | Cercle Bruggy | 10 | 2 | 3 | 5 | 7:19 | 9 |
12. | Beveren | 10 | 1 | 5 | 4 | 7:11 | 8 |
13. | Mechelen | 10 | 2 | 2 | 6 | 9:17 | 8 |
14. | Lovaň | 10 | 1 | 4 | 5 | 8:15 | 7 |
15. | Ostende | 10 | 1 | 3 | 6 | 7:17 | 6 |
16. | Mons | 10 | 0 | 2 | 8 | 7:18 | 2 |
PORTUGALSKO
Estoril, soupeř Liberce v Evropské lize, prohrál na domácím hřišti s Benficou Lisabon 1:2. Po čtvrteční porážce na severu Čech tak nedokázal bodovat v druhém utkání za sebou. Obě mužstva po vyloučeních dohrávala utkání v deseti hráčích.
Portugalského vicemistra poslal do vedení v desáté minutě Lima, stejný hráč pak v nastavení prvního poločasu neproměnil penaltu.
Po změně stran nejprve viděl po druhé žluté kartě červenou domácí Goncalves. Krátce nato Cardozo navýšil vedení Benficy. Estoril dokázal zásluhou Balboy skóre už jen zmírnit, nepomohlo mu ani vyloučení Pereiry z poslední minuty.
Estoril nastoupil v sestavě: Vagner - Babanco (83. Lopes), R. Fernandes, Tavares, Mano - Goncalves, Santos - Sebá (73. G. Fernandes), Evandro, Galvao (73. Balboa) - Leal.
Výsledky 7. kola: Coimbra - Rio Ave 0:1, Belenenses - Olhanense 2:0, Sporting Lisabon - Setúbal 4:0, Gil Vicente - Pacos Ferreira 2:1, Nacional Funchal - Braga 3:0, Arouca - FC Porto 1:3, Estoril - Benfica Lisabon 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Porto | 7 | 6 | 1 | 0 | 15:4 | 19 |
2. | Sporting Lisabon | 7 | 5 | 2 | 0 | 19:4 | 17 |
3. | Benfica Lisabon | 7 | 4 | 2 | 1 | 11:7 | 14 |
4. | Nacional Funchal | 7 | 4 | 1 | 2 | 12:7 | 13 |
5. | Braga | 7 | 4 | 0 | 3 | 9:9 | 12 |
6. | Estoril | 7 | 3 | 2 | 2 | 13:11 | 11 |
7. | Gil Vicente | 7 | 3 | 2 | 2 | 9:8 | 11 |
8. | Rio Ave | 7 | 3 | 1 | 3 | 7:6 | 10 |
9. | Marítimo | 6 | 2 | 1 | 3 | 10:12 | 7 |
10. | Guimaraes | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:7 | 7 |
11. | Belenenses | 7 | 2 | 1 | 4 | 8:11 | 7 |
12. | Arouca | 7 | 2 | 1 | 4 | 5:11 | 7 |
13. | Olhanense | 7 | 1 | 2 | 4 | 4:10 | 5 |
14. | Setúbal | 7 | 1 | 2 | 4 | 10:17 | 5 |
15. | Coimbra | 7 | 1 | 2 | 4 | 3:10 | 5 |
16. | Pacos Ferreira | 7 | 1 | 1 | 5 | 7:13 | 4 |
SKOTSKO
Výsledky 9. kola: Celtic Glasgow - Motherwell 2:0, Dundee United - Kilmarnock 1:0, Heart of Midlothian - St. Mirren 0:2, Ross County - Aberdeen 1:0, St. Johnstone - Inverness 4:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 8 | 7 | 1 | 0 | 19:7 | 22 |
2. | Inverness | 9 | 6 | 1 | 2 | 15:8 | 19 |
3. | Motherwell | 9 | 5 | 1 | 3 | 11:11 | 16 |
4. | Aberdeen | 9 | 4 | 2 | 3 | 11:8 | 14 |
5. | Dundee United | 9 | 3 | 4 | 2 | 12:7 | 13 |
6. | St. Johnstone | 9 | 3 | 3 | 3 | 12:9 | 12 |
7. | Hibernian | 8 | 3 | 2 | 3 | 7:8 | 11 |
8. | Partick Thistle | 8 | 2 | 4 | 2 | 8:9 | 10 |
9. | Ross County | 9 | 3 | 1 | 5 | 11:17 | 10 |
10. | St. Mirren | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:13 | 5 |
11. | Kilmarnock | 9 | 0 | 3 | 6 | 8:16 | 3 |
12. | Heart of Midlothian | 9 | 2 | 2 | 5 | 6:12 | -7 |
Poznámka: Týmu Heart of Midlothian bylo odečteno 15 bodů za finanční nesrovnalosti.
RAKOUSKO
Výsledky 11. kola: Wolfsberg - Ried 1:1, Grödig - Sturm Štýrský Hradec 0:1, Wacker Innsbruck - Mödling 3:3, Wiener Neustadt - Rapid Vídeň 0:0, Austria Vídeň - Salcburk 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 11 | 7 | 4 | 0 | 35:10 | 25 |
2. | Ried | 11 | 5 | 4 | 2 | 20:17 | 19 |
3. | Grödig | 11 | 5 | 2 | 4 | 26:24 | 17 |
4. | Rapid Vídeň | 11 | 4 | 4 | 3 | 19:12 | 16 |
5. | Austria Vídeň | 11 | 4 | 3 | 4 | 21:17 | 15 |
6. | Sturm Štýrský Hradec | 11 | 4 | 3 | 4 | 16:17 | 15 |
7. | Wiener Neustadt | 11 | 3 | 3 | 5 | 16:31 | 12 |
8. | Wolfsberg | 11 | 2 | 4 | 5 | 19:24 | 10 |
9. | Wacker Innsbruck | 11 | 1 | 7 | 3 | 16:21 | 10 |
10. | Mödling | 11 | 2 | 2 | 7 | 11:26 | 8 |