Skotsko
Fotbalisté Celtiku Glasgow po čtvrteční prohře 1:4 s pražskou Spartou v základní skupině Evropské ligy zvítězili stejným poměrem ve 14. kole skotské ligy na hřišti Motherwellu.
Hattrickem se na úspěchu Celtiku podílel norský reprezentant Mohamed Elyounoussi, další gól přidal Olivier Ntcham.
věřenci trenéra Neila Lennona dál ztrácejí z druhé pozice devět bodů na vedoucí městské rivaly Rangers, kteří doma rozstříleli poslední Hamilton 8:0. Mužstvo kouče Stevena Gerrarda, které naposledy získalo ligový titul v roce 2011, sehrálo oproti Celticu o dva zápasy víc.
Výsledky 14. kola: Aberdeen - Hibernian 2:0, Ross County - Livingston 1:1, St. Johnstone - Kilmarnock 1:0, St. Mirren - Dundee United 0:0, Motherwell - Celtic Glasgow 1:4, Glasgow Rangers - Hamilton 8:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Glasgow Rangers | 14 | 12 | 2 | 0 | 37:3 | 38 |
2. | Celtic Glasgow | 12 | 9 | 2 | 1 | 32:11 | 29 |
3. | Aberdeen | 12 | 8 | 2 | 2 | 19:11 | 26 |
4. | Hibernian | 13 | 7 | 3 | 3 | 17:12 | 24 |
5. | Dundee United | 14 | 4 | 5 | 5 | 10:17 | 17 |
6. | Kilmarnock | 13 | 4 | 2 | 7 | 15:15 | 14 |
7. | Motherwell | 12 | 4 | 2 | 6 | 14:17 | 14 |
8. | St. Johnstone | 13 | 4 | 2 | 7 | 10:16 | 14 |
9. | Ross County | 14 | 3 | 4 | 7 | 9:23 | 13 |
10. | Livingston | 14 | 3 | 3 | 8 | 14:23 | 12 |
11. | St. Mirren | 11 | 2 | 2 | 7 | 6:15 | 8 |
12. | Hamilton | 12 | 2 | 1 | 9 | 13:33 | 7 |
Slovensko
Fotbalisté Slovanu Bratislava v 13. kole slovenské ligy vyhráli v Ružomberoku a dostali se do čela tabulky o skóre před Dunajskou Stredu. Ta má však odehráno o zápas méně.
Výsledky 13. kola: Dunajská Streda - Žiar nad Hronom 0:0, Michalovce - Slovan Bratislava 0:2 (42. Rafael Ratao, 57. Ožbolt z pen.), Ružomberok - Trnava 0:1 (63. Jusúf), Zlaté Moravce - Trenčín 5:0 (22., 61. z pen., 82. Balaj, 25. Kovaľ, 52. Hrnčár).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 13 | 9 | 2 | 2 | 32:8 | 29 |
2. | Dunajská Streda | 12 | 9 | 2 | 1 | 34:15 | 29 |
3. | Zlaté Moravce | 13 | 5 | 4 | 4 | 25:16 | 19 |
4. | Žilina | 12 | 6 | 1 | 5 | 30:22 | 19 |
5. | Trnava | 13 | 6 | 1 | 6 | 15:14 | 19 |
6. | Nitra | 12 | 5 | 3 | 4 | 16:21 | 18 |
7. | Ružomberok | 13 | 4 | 4 | 5 | 17:21 | 16 |
8. | Sereď | 11 | 3 | 4 | 4 | 14:20 | 13 |
9. | Michalovce | 13 | 3 | 3 | 7 | 12:30 | 12 |
10. | Trenčín | 13 | 2 | 5 | 6 | 16:26 | 11 |
11. | Senica | 12 | 3 | 2 | 7 | 12:24 | 11 |
12. | Žiar nad Hronom | 13 | 1 | 7 | 5 | 14:20 | 10 |
Rakousko
Výsledky 7. kola: Altach - Austria Vídeň 0:0, Ried - Hartberg 2:0, St. Pölten - Tirol 0:1, Linec - Admira 4:0, Rapid Vídeň - Salcburk 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 7 | 6 | 1 | 0 | 25:5 | 19 |
2. | Rapid Vídeň | 7 | 5 | 2 | 0 | 18:8 | 17 |
3. | Linec | 7 | 5 | 1 | 1 | 15:5 | 16 |
4. | St. Pölten | 7 | 3 | 1 | 3 | 14:9 | 10 |
5. | Štýrský Hradec | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:4 | 9 |
6. | Austria Vídeň | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:8 | 8 |
7. | Tirol | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:12 | 8 |
8. | Wolfsberg | 6 | 2 | 0 | 4 | 12:15 | 6 |
9. | Ried | 7 | 2 | 0 | 5 | 8:16 | 6 |
10. | Hartberg | 7 | 1 | 3 | 3 | 6:15 | 6 |
11. | Altach | 7 | 1 | 2 | 4 | 7:16 | 5 |
12. | Admira | 7 | 1 | 1 | 5 | 9:23 | 4 |
Rusko
Výsledky 14. kolo: Jekatěrinburg - Spartak Moskva 2:2, Tula - Volgograd 1:1, Tambov - Groznyj 0:1, Chimki Moskva - Kazaň 2:0, CSKA Moskva - FK Rostov 2:0, Dynamo Moskva - Lokomotiv Moskva 5:1, Petrohrad - FK Krasnodar 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 14 | 10 | 1 | 3 | 27:10 | 31 |
2. | Petrohrad | 14 | 9 | 3 | 2 | 30:10 | 30 |
3. | Spartak Moskva | 14 | 8 | 4 | 2 | 24:15 | 28 |
4. | Dynamo Moskva | 14 | 8 | 2 | 4 | 20:11 | 26 |
5. | Soči | 14 | 6 | 5 | 3 | 22:20 | 23 |
6. | Groznyj | 14 | 7 | 2 | 5 | 17:16 | 23 |
7. | FK Rostov | 14 | 7 | 2 | 5 | 16:15 | 23 |
8. | Kazaň | 14 | 6 | 3 | 5 | 21:20 | 21 |
9. | Lokomotiv Moskva | 14 | 6 | 3 | 5 | 15:16 | 21 |
10. | FK Krasnodar | 14 | 5 | 3 | 6 | 23:18 | 18 |
11. | Jekatěrinburg | 14 | 3 | 6 | 5 | 11:15 | 15 |
12. | Tula | 14 | 3 | 4 | 7 | 17:26 | 13 |
13. | Tambov | 14 | 3 | 3 | 8 | 11:17 | 12 |
14. | Chimki Moskva | 14 | 3 | 3 | 8 | 15:25 | 12 |
15. | Volgograd | 14 | 1 | 4 | 9 | 7:23 | 7 |
16. | Ufa | 14 | 1 | 4 | 9 | 8:27 | 7 |
Turecko
Výsledky 8. kola: Kasimpasa - Antalyaspor 2:2, Alanyaspor - Trabzonspor 1:1, Erzurumspor - Göztepe 1:1, Fenerbahce - Konyaspor 0:2, Ankaragücü - Karagümrük 2:2, Malatyaspor - Denizlispor 2:0, Basaksehir - Genclerbirligi 2:1, Kayserispor - Hatayspor 0:1, Sivasspor - Galatasaray 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Alanyaspor | 7 | 5 | 2 | 0 | 16:3 | 17 |
2. | Fenerbahce | 8 | 5 | 2 | 1 | 12:8 | 17 |
3. | Galatasaray | 8 | 5 | 1 | 2 | 11:6 | 16 |
4. | Basaksehir | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:9 | 13 |
5. | Karagümrük | 8 | 3 | 3 | 2 | 16:10 | 12 |
6. | Kasimpasa | 8 | 3 | 3 | 2 | 10:8 | 12 |
7. | Rizespor | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:8 | 11 |
8. | Gaziantep | 8 | 2 | 5 | 1 | 12:11 | 11 |
9. | Malatyaspor | 8 | 3 | 2 | 3 | 8:10 | 11 |
10. | Hatayspor | 6 | 3 | 2 | 1 | 5:7 | 11 |
11. | Besiktas | 7 | 3 | 1 | 3 | 10:12 | 10 |
12. | Konyaspor | 7 | 2 | 3 | 2 | 8:5 | 9 |
13. | Antalyaspor | 8 | 2 | 3 | 3 | 9:12 | 9 |
14. | Göztepe | 7 | 1 | 5 | 1 | 11:8 | 8 |
15. | Sivasspor | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:9 | 8 |
16. | Erzurumspor | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:12 | 8 |
17. | Trabzonspor | 8 | 1 | 3 | 4 | 10:15 | 6 |
18. | Kayserispor | 7 | 2 | 0 | 5 | 4:10 | 6 |
19. | Genclerbirligi | 7 | 1 | 2 | 4 | 5:9 | 5 |
20. | Denizlispor | 7 | 1 | 2 | 4 | 5:12 | 5 |
21. | Ankaragücü | 6 | 0 | 2 | 4 | 6:11 | 2 |
Nizozemsko
Výsledky 8. kola: Haag - Twente Enschede 2:4, Venlo - Almelo 3:2, Waalwijk - Sparta Rotterdam 0:2, Utrecht - Ajax Amsterdam 0:3, Arnhem - Emmen 3:1, Feyenoord Rotterdam - Groningen 2:0, Heerenveen - Alkmaar 0:3, PSV Eindhoven - Tilburg 3:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Ajax Amsterdam | 8 | 7 | 0 | 1 | 32:5 | 21 |
2. | Arnhem | 8 | 7 | 0 | 1 | 17:5 | 21 |
3. | PSV Eindhoven | 8 | 6 | 1 | 1 | 19:5 | 19 |
4. | Feyenoord Rotterdam | 8 | 5 | 3 | 0 | 19:9 | 18 |
5. | Twente Enschede | 8 | 5 | 2 | 1 | 20:8 | 17 |
6. | Heerenveen | 8 | 5 | 1 | 2 | 16:11 | 16 |
7. | Groningen | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:10 | 13 |
8. | Alkmaar | 7 | 2 | 5 | 0 | 18:12 | 11 |
9. | Utrecht | 7 | 2 | 3 | 2 | 8:11 | 9 |
10. | Almelo | 8 | 2 | 2 | 4 | 10:14 | 8 |
11. | Venlo | 8 | 2 | 2 | 4 | 13:26 | 8 |
12. | Zwolle | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:14 | 7 |
13. | Sparta Rotterdam | 8 | 1 | 3 | 4 | 9:17 | 6 |
14. | Tilburg | 8 | 1 | 2 | 5 | 7:16 | 5 |
15. | Waalwijk | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:15 | 5 |
16. | Haag | 8 | 1 | 1 | 6 | 8:20 | 4 |
17. | Emmen | 8 | 0 | 3 | 5 | 11:21 | 3 |
18. | Sittard | 8 | 0 | 3 | 5 | 11:22 | 3 |
Belgie
Fotbalista Tomáš Chorý v belgické lize podruhé za sebou skóroval. Waregemu pomohl ve 12. kole gólem k výhře 3:1 na hřišti Cercle Bruggy. Pětadvacetiletý útočník odešel do Belgie v říjnu na hostování z Viktorie Plzeň, jde o jeho první zahraniční angažmá.
Chorý se prosadil v šesté minutě po rohovém kopu hlavičkou ke vzdálenější tyči. Waregem vyhrál v lize po sedmi kolech a je pátý od konce.
Výsledky 12. kola: Kortrijk - Beerschot 5:5, Eupen - Waasland-Beveren 1:1, St. Truiden - Genk 1:2, Antverpy - Standard Lutych 1:1, Ostende - FC Bruggy 1:3, Gent - Anderlecht 1:1, Cercle Bruggy - Waregem 1:3 (gól hostů Chorý).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Bruggy | 12 | 7 | 2 | 3 | 28:11 | 23 |
2. | Charleroi | 11 | 7 | 2 | 2 | 21:10 | 23 |
3. | Genk | 12 | 6 | 4 | 2 | 22:16 | 22 |
4. | Standard Lutych | 12 | 6 | 4 | 2 | 15:10 | 22 |
5. | Beerschot | 12 | 7 | 1 | 4 | 33:30 | 22 |
6. | Anderlecht | 12 | 5 | 6 | 1 | 22:16 | 21 |
7. | Antverpy | 12 | 6 | 3 | 3 | 22:16 | 21 |
8. | Lovaň | 11 | 5 | 3 | 3 | 19:19 | 18 |
9. | Kortrijk | 12 | 4 | 4 | 4 | 18:19 | 16 |
10. | Ostende | 11 | 4 | 3 | 4 | 16:12 | 15 |
11. | Cercle Bruggy | 11 | 5 | 0 | 6 | 17:18 | 15 |
12. | Gent | 12 | 4 | 1 | 7 | 20:20 | 13 |
13. | Eupen | 11 | 2 | 6 | 3 | 11:17 | 12 |
14. | Waregem | 12 | 3 | 2 | 7 | 15:26 | 11 |
15. | Mechelen | 11 | 2 | 3 | 6 | 15:21 | 9 |
16. | St. Truiden | 11 | 2 | 3 | 6 | 12:21 | 9 |
17. | Waasland-Beveren | 10 | 1 | 2 | 7 | 14:27 | 5 |
18. | Mouscron | 9 | 0 | 3 | 6 | 3:14 | 3 |