RUSKO
Český útočník Jan Holenda vstřelil v ruské fotbalové lize už svůj šestý gól v sezoně, jeho tým z Rostova však nakonec prohrál na hřišti favorizovaného Petrohradu smolně 1:2.
O výsledku rozhodl ve čtvrté nastavené minutě Širokov a jeho trefa posunula Zenit do čela neúplné tabulky.
Sedmadvacetiletý Holenda zařídil v 79. minutě vyrovnání, poté co se prosadil ve vzdušném souboji. Zenit vedl od 51. minuty po gólu Bystrova. Holenda si upevnil pozici nejlepšího střelce Rostova, skóroval ale poprvé od poloviny září. Jeho týmu patří v tabulce třetí místo od konce a po kompletním programu 14. kola se může propadnout na úplné dno.
Výsledky - 14. kolo: Petrohrad - Rostov na Donu 2:1 (za hosty gól Holenda), Perm - Kubaň Krasnodar 0:3, Samara - Spartak Moskva 0:5, Saransk - Kazaň 1:3, CSKA Moskva - Lokomotiv Moskva 2:1, Machačkala - Groznyj 3:1, FK Krasnodar - Dynamo Moskva 2:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 14 | 11 | 0 | 3 | 24:12 | 33 |
2. | Machačkala | 14 | 10 | 2 | 2 | 28:15 | 32 |
3. | Petrohrad | 14 | 9 | 3 | 2 | 28:12 | 30 |
4. | Spartak Moskva | 14 | 8 | 1 | 5 | 28:20 | 25 |
5. | Kubaň Krasnodar | 14 | 8 | 1 | 5 | 23:15 | 25 |
6. | Groznyj | 14 | 8 | 1 | 5 | 18:20 | 25 |
7. | Kazaň | 14 | 8 | 0 | 6 | 22:15 | 24 |
8. | Lokomotiv Moskva | 14 | 6 | 3 | 5 | 21:17 | 21 |
9. | FK Krasnodar | 14 | 5 | 4 | 5 | 23:19 | 19 |
10. | Perm | 14 | 5 | 3 | 6 | 17:20 | 18 |
11. | Dynamo Moskva | 14 | 5 | 0 | 9 | 13:23 | 15 |
12. | Samara | 14 | 3 | 4 | 7 | 15:27 | 13 |
13. | Vladikavkaz | 13 | 2 | 4 | 7 | 18:23 | 10 |
14. | Rostov na Donu | 14 | 2 | 4 | 8 | 11:22 | 10 |
15. | Nižnij Novgorod | 13 | 2 | 2 | 9 | 13:26 | 8 |
16. | Saransk | 14 | 2 | 2 | 10 | 15:31 | 8 |
SLOVENSKO
V šlágru slovenské fotbalové ligy Trnava zvítězila na trávníku vedoucího Slovanu Bratislava 1:0 a nejméně do víkendu opustila poslední místo v tabulce. Předehrávku 15. kola rozhodl ve prospěch týmu českého trenéra Pavla Hoftycha gólem chvíli po přestávce bývalý hráč Mostu a Teplic Michal Gašparík.
Duel tradičních rivalů musel být ve druhém poločase na čtvrt hodiny přerušen kvůli snížené viditelnosti, kterou způsobili domácí fanoušci dýmovnicemi. Ani po znovuzahájení Slovan nedokázal potvrdit roli favorita a Trnavští mu oplatili stejnou porážku ze vzájemného utkání ve čtvrtém kole. Trnava vyhrála poprvé po čtyřech zápasech a teprve potřetí v sezoně.
Výsledky - 15. kolo: Slovan Bratislava - Trnava 0:1 (48. Gašparík), Nitra - Myjava 0:2 (11. a 13. Kuračka), Ružomberok - Prešov 2:0 (33. Mukendi, 67. Serečin), Zlaté Moravce - Banská Bystrica 2:0 (65. a 71. Janič), Senica - Žilina 0:0, Trenčín - Košice 0:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 15 | 7 | 5 | 3 | 21:15 | 26 |
2. | Zlaté Moravce | 15 | 7 | 4 | 4 | 25:16 | 25 |
3. | Žilina | 15 | 5 | 9 | 1 | 20:10 | 24 |
4. | Senica | 15 | 7 | 3 | 5 | 20:14 | 24 |
5. | Trenčín | 15 | 6 | 5 | 4 | 22:20 | 23 |
6. | Ružomberok | 14 | 5 | 5 | 4 | 15:16 | 20 |
7. | Košice | 15 | 5 | 5 | 5 | 16:19 | 20 |
8. | Myjava | 15 | 5 | 4 | 6 | 23:22 | 19 |
9. | Banská Bystrica | 14 | 3 | 6 | 5 | 12:14 | 15 |
10. | Prešov | 15 | 4 | 3 | 8 | 10:18 | 15 |
11. | Trnava | 15 | 3 | 5 | 7 | 13:24 | 14 |
12. | Nitra | 15 | 3 | 4 | 8 | 17:26 | 13 |
NIZOZEMSKO
Výsledky - 11. kolo: Ajax Amsterdam - Arnhem 0:2, Tilburg - Utrecht 1:5, PSV Eindhoven - Almelo 4:0, Roda Kerkrade - Haag 0:0, Groningen - Nijmegen 1:2, Alkmaar - Venlo 1:2, Heerenveen - Zwolle 2:1, Twente Enschede - Feyenoord Rotterdam 3:0, Breda - Waalwijk 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Twente Enschede | 11 | 9 | 1 | 1 | 24:6 | 28 |
2. | PSV Eindhoven | 11 | 9 | 0 | 2 | 37:9 | 27 |
3. | Arnhem | 11 | 7 | 3 | 1 | 21:9 | 24 |
4. | Utrecht | 11 | 6 | 3 | 2 | 17:9 | 21 |
5. | Ajax Amsterodam | 11 | 4 | 6 | 1 | 25:14 | 18 |
6. | Feyenoord Rotterdam | 11 | 5 | 3 | 3 | 18:16 | 18 |
7. | Nijmegen | 11 | 4 | 4 | 3 | 16:18 | 16 |
8. | Haag | 11 | 3 | 6 | 2 | 19:15 | 15 |
9. | Almelo | 11 | 3 | 5 | 3 | 22:22 | 14 |
10. | Heerenveen | 11 | 3 | 4 | 4 | 17:19 | 13 |
11. | Alkmaar | 11 | 3 | 3 | 5 | 17:21 | 12 |
12. | Groningen | 11 | 3 | 2 | 6 | 12:22 | 11 |
13. | Breda | 11 | 3 | 2 | 6 | 11:22 | 11 |
14. | Waalwijk | 11 | 2 | 4 | 5 | 13:17 | 10 |
15. | Roda Kerkrade | 11 | 2 | 4 | 5 | 10:16 | 10 |
16. | Zwolle | 11 | 2 | 2 | 7 | 8:19 | 8 |
17. | Tilburg | 11 | 1 | 3 | 7 | 8:24 | 6 |
18. | Venlo | 11 | 1 | 3 | 7 | 12:29 | 6 |
SKOTSKO
Výsledky 12. kola: FC Dundee - Heart of Midlothian 1:0, Hibernian - St. Mirren 2:1, Kilmarnock - Inverness 1:2, Ross County - Aberdeen 2:1, St. Johnstone - Motherwell 1:3, Dundee United - Celtic Glasgow 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 11 | 6 | 3 | 2 | 21:11 | 21 |
2. | Hibernian | 12 | 6 | 3 | 3 | 23:16 | 21 |
3. | Inverness | 12 | 4 | 6 | 2 | 25:20 | 18 |
4. | Aberdeen | 12 | 4 | 6 | 2 | 15:11 | 18 |
5. | St. Johnstone | 12 | 5 | 3 | 4 | 15:16 | 18 |
6. | Motherwell | 11 | 4 | 4 | 3 | 16:16 | 16 |
7. | Kilmarnock | 12 | 4 | 3 | 5 | 17:15 | 15 |
8. | Ross County | 12 | 3 | 6 | 3 | 15:16 | 15 |
9. | Heart of Midlothian | 12 | 3 | 4 | 5 | 12:13 | 13 |
10. | Dundee United | 10 | 3 | 4 | 3 | 11:13 | 13 |
11. | St. Mirren | 12 | 3 | 3 | 6 | 16:22 | 12 |
12. | FC Dundee | 12 | 2 | 1 | 9 | 5:22 | 7 |
RAKOUSKO
Výsledky 14. kola: Wiener Neustadt - Wacker Innsbruck 0:1, Mattersburg - Wolfsberg 1:1, Salcburk - Admira Trenkwalder 5:0, Sturm Štýrský Hradec - Rapid Vídeň 2:1, Austria Vídeň - Ried 6:1 (za domácí gól Jun).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Austria Vídeň | 14 | 10 | 2 | 2 | 30:11 | 32 |
2. | Salcburk | 14 | 9 | 3 | 2 | 33:16 | 30 |
3. | Rapid Vídeň | 14 | 8 | 2 | 4 | 21:9 | 26 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 13 | 6 | 3 | 4 | 19:17 | 21 |
5. | Ried | 14 | 5 | 2 | 7 | 19:22 | 17 |
6. | Admira Trenkwalder | 14 | 4 | 4 | 6 | 28:28 | 16 |
7. | Wolfsberg | 13 | 4 | 3 | 6 | 17:20 | 15 |
8. | Mattersburg | 14 | 4 | 3 | 7 | 17:25 | 15 |
9. | Wacker Innsbruck | 14 | 4 | 0 | 10 | 10:29 | 12 |
10. | Wiener Neustadt | 14 | 2 | 4 | 8 | 11:28 | 10 |
BELGIE
Výsledky 14. kola: Mechelen - Anderlecht 1:4, Beerschot - Beveren 1:2, Charleroi - Lokeren 0:2, Gent - Genk 1:2, Kortrijk - Lierse 4:1, Mons - Cercle Bruggy 3:2, FC Bruggy - Waregem 0:1, Standard Lutych - Lovaň 2:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 14 | 8 | 4 | 2 | 29:13 | 28 |
2. | Waregem | 14 | 9 | 1 | 4 | 26:17 | 28 |
3. | Genk | 14 | 6 | 7 | 1 | 23:16 | 25 |
4. | Lokeren | 14 | 7 | 3 | 4 | 24:18 | 24 |
5. | Kortrijk | 14 | 7 | 3 | 4 | 18:13 | 24 |
6. | Lovaň | 14 | 6 | 5 | 3 | 31:22 | 23 |
7. | FC Bruggy | 14 | 6 | 4 | 4 | 30:23 | 22 |
8. | Standard Lutych | 14 | 7 | 1 | 6 | 27:22 | 22 |
9. | Mons | 14 | 6 | 3 | 5 | 26:25 | 21 |
10. | Gent | 14 | 5 | 4 | 5 | 18:21 | 19 |
11. | Mechelen | 14 | 5 | 2 | 7 | 23:24 | 17 |
12. | Beerschot | 14 | 4 | 2 | 8 | 18:26 | 14 |
13. | Lierse | 14 | 2 | 7 | 5 | 15:23 | 13 |
14. | Charleroi | 14 | 4 | 1 | 9 | 14:29 | 13 |
15. | Beveren | 14 | 2 | 4 | 8 | 13:26 | 10 |
16. | Cercle Bruggy | 14 | 2 | 1 | 11 | 15:32 | 7 |