Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Žádné oťukávání, s Poláky musíme od začátku na zteč, hlásí trenér Hašek

Česko: trenér Ivan Hašek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2009
"Všichni nominovaní reprezentanti budou k sobotnímu zápasu stoprocentně připraveni," prohlásil trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek nedlouho poté, co se národní mužstvo sešlo v Praze.

Fotbalisty čeká závěrečný kvalifikační dvojzápas: v sobotu hrají ne Letné s Polskem a o čtyři dny později nastoupí v Edenu proti Severnímu Irsku.

"Cíl je jasný, oba zápasy musíme vyhrát," řekl dále Hašek v zaplněném sále pražského sídla společnosti T-Mobile, která je partnerem české reprezentace.

Trenér potěšilo, že na sraz reprezentanti dorazili zdraví. "Jen čtyři hráči mají drobné šrámy, ale není to nic vážného. Bližšího k nim nic říct nemůžu, dokud to večer neprobereme s lékařem."

Proto také Hašek nebude v Edenu na derby Slavia - Sparta. "Národní mužstvo má pochopitelně přednost, ale u televize se na zápas dívat budu," řekl kouč.

Jaký výsledek by si Hašek coby někdejší dlouholetý sparťan přál?

"Jsem dneska v jiné situaci, musím být nestranný. Takže bych si přál, aby to byl výborný fotbal a výsledek pět pět," řekl trenér, který bude bedlivě sledovat především reprezentanty Hlouška, Hubníka a Kušníra, kteří po derby odjedou za národním mužstvem na Štiřín.

Čeští fotbalisté jsou pod tlakem, protože jen výhry v obou utkáních jim v kvalifikační skupině zajistí druhé místo a tím pádem účast v listopadové baráži. Přímo už na světový šampionát příští rok v Jihoafrické republice postoupit nemohou, na první místo ve skupině už dosáhnout nemohou.

Ve svých rukách však druhé místo nemají, Slováci totiž musí nějaké body sebrat Slovincům.

"Ve fotbale je člověk pod tlakem skoro pořád, tím spíš, když jde o národní mužstvo. V reprezentaci chce pokaždé vyhrát každý," pokračuje Hašek.

"Ano, nemůžeme si dovolit klopýtnout, a já přitom věřím, že to zvládneme. A fotbalové zkušenosti mi říkají, že tlak někdy může pomoci k tomu nejlepšímu výkonu."

Hašek má radost i z faktu, že zápas od zápasu se do někdejší výtečné forma vrací po dlouhodobém zranění Tomáš Rosický.

"Pro Tomáše je teď každý zápas za Arsenal velkým testem a nejinak to bude v sobotu za národní mužstvo proti Polákům," uvedl Hašek.

"Jsem moc rád, že kus dobré práce už odvedl v poslední kvalifikaci se San Marinem. On i my všichni kolem něj si teď dáme záležet, aby byl pro sobotní a pro následující středeční zápas v pohodě."

Podle Haška bude pohoda důležitá u všech reprezentantů.

"Většina z nich hra vlastně od začátku podzimní sezony o víkendu i ve středu a teď budou mít všichni po dlouhé době první středu volnou," přiblížil kouč. "Tedy, úplné volno ne, ale tréninky nebudou fyzicky nijak náročné, budou zaměřené především na taktiku."

Na dotaz, zda věří, že Slováci fotbalistům Slovinska opravdu body vezmou a pomohou Čechům, jak slíbil jejich trenér Weiss, trenér Hašek reagoval:

"Slováci dnes mají dostatečně kvalitní mužstvo, budou hrát před vyprodaném stadionem sami za sebe, mohou si definitivně pojistit první místo a tím přímý postup. A že někde v podvědomí mají, že tím mohou pomoci i nám, z toho samozřejmě máme radost. V sobotu po zápasech si s Vlado Weissem určitě zavoláme, my budeme mít po Polsku a oni po Slovinsku."

Hašek nakonec novinářům a zaměstnancům T-Mobile, kteří v sále tvořili drtivou většinu, slíbil, že jeho tým se v sobotu bude prezentovat jednoznačně útočným fotbalem.

"Ve hře o druhé místo ve skupině nás udrží jedině vítězství, takže do toho musíme jít od začátku naplno. Žádné oťukávání, žádné taktizování, prostě od začátku musíme na zteč."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze