Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Začíná se od nuly, upozorňuje Uhrin

8 2006
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Má před nejdůležitějším zápasem dosavadní trenérské kariéry, ale z míry ho to nevyvádí. Mluví svým stylem, ne moc nahlas, bez emocí, bez mimiky, s takřka kamennou tváří. Zkrátka, jak ho fotbalová veřejnost zná. Jako by se chystal na přípravný zápas s Dolní Lhotou.

"Začíná se přece od nuly, takže šance jsou padesát na padesát," říká Dušan Uhrin nevzrušeně.

Je mu úplně jedno, že je na horké turecké půdě. Právě tady jeho mužstvo z Mladé Boleslavi ve středu večer nastoupí k prvnímu zápasu 3. předkola Ligy mistrů proti favoritovi Galatasaray Istanbul.

"Jo, favorit to je, to bych vám lhal, kdybych říkal něco jiného. Ale od té nuly tenhle souboj opravdu začíná," pokračuje syn zatím ještě pořád slavnějšího otce Dušana Uhrina staršího.

Podle boleslavského kouče bude důležité, aby jeho tým neustoupil ani v bouřlivém prostředí od svého herního stylu, který je založen především na aktivitě s důrazem na útočnou fázi.

"Nesmíme se dostal pod nějaký drtivý tlak. Dopředu se samozřejmě nepoženeme bezhlavě, kombinovat musíme hlavně na vlastní polovině, nezmatkovat. A pochopitelně využít každé příležitosti k protiúderu. Domácí se budou určitě snažit o nátlakovou hru, takže když se dostaneme k protiútoku, prostoru na turecké polovině bychom mohli mít dost."

Podle informací, které o týmu Galatasaray trenér Uhrin získal, upozorňuje na soupeřovy ústřední postavy.

"Samozřejmě, že si musíme dát pozor na soupeřovy nejnebezpečnější hráče, jimiž jsou hlavně hrotový útočník Hakan Sükür, pak pravý záložník Hakan Sas a další záložník Ivič. To ale neznamená, že na jiných místech být pozorní nemusíme."

Uhrin se vlastně nemá čeho bát, protože prostředí, v němž se právě nalézá, dosud nepoznal.

"Nikdy jsem nebyl jak v Istanbulu, tak v Turecku. Tak jen doufám, že na tuhle svou první návštěvu budu mít dobré vzpomínky," usmál se neznatelně.

Jedinou Uhrinovou starostí před zítřejším duelem je, jak se trefit do základní sestavy, v jejímž obvyklém složení budou chybět dva potrestaní hráči: levý obránce Marián Palát a středopolař Martin Abrahám.

"Ještě opravdu nevím. Ale je to spíš tím, že máme dost dobrých fotbalistů, po kterých můžu sáhnout. Klidně je možné, že se rozhodnu až těsně před středeční taktickou přípravou na zápas," uvedl Uhrin.

Bouřících ochozů se boleslavský trenér neobává.

"Věřím, že to vyhlášené turecké peklo nepřekročí meze fair play. Jsem přesvědčený, že se nestane to, co třeba před lety Spartě, kdy při příchodu k rozcvičení dostal Budka něčím do hlavy. A s tou ohlušující atmosférou se hráči vypořádat musí. Na to, že se třeba na hřišti navzájem neuslyší, je upozorňujeme. I já jsem tak napůl smířený s tím, že když na ně budu chtít něco zařvat, bude to nejspíš zbytečné."

Zápas začíná v 19.30 středoevropského času a připravujeme z něj podrobnou on-line reportáž.

Pravděpodobné sestavy:

Galatasaray: Mondragon - Cihan, Tolga, Song, Ergün - Hasan Sas, Mehmet,
Ilič, Carrusca - Necati, Hakan Sükür.

Mladá Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Vít, Šmerda - Vaculík, Matějovský, Riegel, Poláček - Kulič, Pecka.Najdete na iDNES.czmobilní verze