Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za zavřenými dveřmi pilovali tajné zbraně

9 2000
K n ok k e - H e i s t (od zvláštního zpravodaje iDNES) - Méně volného času, trénink za zavřenými dveřmi a stupňující se přípravy - takový byl páteční den v táboře českých reprezentantů dva dny před jejich úvodním utkání na EURO 2000. Za zavřenými dveřmi trénovalo národní mužstvo snad vůbec poprvé od chvíle, kdy se stal trenérem Jozef Chovanec. Sotva vjel autobus v národních barvách po desátého hodině ranní do tréninkového areálu, bytelná brána se za ním okamžitě uzavřela a všechno jistili ještě dva nekompromisní bodyguardi.

Zrušen byl nakonec i plánovaný desetiminutový fototermín na konci tréninku. "Potřebovali
jsme klid a trénink bez nejmenšího vyrušování. Čeká nás jeden z nejdůležitějších zápasů," vysvětlil později lodivod, aniž by upřesnil, jaké tajné zbraně na Nizozemce chystal. Také
na otázky po základní sestavě odpovídal jenom shovívavým úsměvem. "Pilovali jsme kromě jiného také standardní situace a pokutové kopy," prozradil útočník Vladimír Šmicer.

Klíčové ovšem bylo, že naplno už tréninkovou jednotku absolvoval Pavel Nedvěd, byť poraněný levý kotník stále ještě pobolívá. "Lékaři dělají divy, měl bych být v pořádku," hlásil Nedvěd.
 
Na rozdíl od předchozího dne neměli hráči příliš volného času; Radek Bejbl sice stihnul po obědě hodinový on-line rozhovor pro čtenáře iDNES, ale ve čtyři už musel být na první taktické poradě. Zatímco venku pražilo sluníčko, teploměr šplhal ke třicítce a nedaleká písčitá pláž lákala k procházce, trenér naplánoval videoprojekci.

"Pustím jim náš přátelský zápas s Nizozemci z loňského listopadu, ať si to pěkně všechno připomenou," uvedl v narážce na remízu 1:1, ke které soupeři pomohla až chyba české obrany při standardní situaci. "V tomhle horku by se stejně asi ven z hotelu nikdo moc nehrnul. Nemůžeme riskovat," poznamenal cestou z tréninku Patrik Berger. Reprezentanti
už měli na pokojích také obligátní fascikly s charakteristikami jednotlivých protihráčů.

V sobotu ráno se celá výprava přesune na letiště do Ostende a odtud charterovým letounem do nizozemského Amsterdamu. Večer je naplánován oficiální trénink na proslulém stadionu ArenA.

 

Trenér Jozef Chovanec se usmívá na tiskové konferenci po pátečním tréninku reprezentace v Knokke-Heistu

Fanoušci a novináři se za zavřenou branou při pátečním tréninku fotbalové reprezentace v Knokke-Heistu konečně dočkali hráčů

Jan Koller se podepisuje jednomu z fanoušků po tréninku

Vladimír Šmicer vyhověl žadatelei o autogram po pátečním tréninku národního týmu

Za českou reprezentací se zavřela vrata. Na jejich trénink neměla veřejnost ani novináři přístup.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze