Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za výhru se podává vepřové s knedlíky

Claudia Kecková - Manažerka Claudia Kecková představuje hotel Lindner.

6 2006
Wiesensee - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Claudia Kecková stála mezi mramorovými sloupy v recepci hotelu Lindner, na okamžik zapřemýšlela, a pak vyslovila jedno jméno: "Karel Brückner." Manažerka hotelu, v němž čeští fotbalisté budou bydlet během MS v Německu, odpovídala na otázku, kdo je její největší oblíbenec.

Mladá dáma v brýlích se s koučem národního mužstva fotbalistů setkala už v zimě, když byl Brückner bydlení během mistrovství schvalovat.

"Po telefonu jsem s ním mluvila naposled před týdnem. Znám ještě Rosického s Kollerem, kteří tu bydleli s Dortmundem. A s ostatními se seznámím brzy," říká.

Čeští fotbalisté dorazí do hotelu Lindner, který leží ve spolkové zemi Porýnní-Falc severně od Frankfurtu, ve středu kolem poledne.

Jak je přivítáte?
To bude překvapení, nemůžu vám přece říct všechno. Jsme hrdí na to, že jsme součástí mistrovství světa. Připravujeme se už od ledna, nezapomínáme na žádný detail.

Prozraďte nějaký?
Tak třeba po vítězném zápase uděláme vepřové maso a knedlíky. Už jsme to tady zkusili uvařit a věřte, že to bylo moc dobré.

Umíte také česky?
Dobrý den, na shledanou, ahoj, na zdraví, což je důležité. Sehnala jsem si český slovník, tak se trochu učím. A teď mě čeká praxe.

Kolik pokojů česká výprava obsadí?
Skoro padesát, v celém hotelu jich máme sto tři. Hráči můžou spát po dvou a z dalšího pokoje můžou mít třeba šatnu. Když někdo bude chtít spát sám, žádný problém. A trenér Brückner bude mít speciální pokoj.

Co na něm bude zvláštního?
Je větší, bude tam mít prostor na sezení s jednotlivými hráči. A taky aby mohl relaxovat.

Takové měl přání?
Když tady byl, tak si přál tři věci: chce mít klid, velká okna a výhled do přírody. Bylo to od něj milé.

Klid trenér Brückner vyžaduje především. Jak bude v tomto ohledu postaráno o hráče?
Budou mít zvláštní vchod, kterým nikdo kromě nich, a vybraných lidí z personálu a bezpečnostní agentury, neprojde. Když bude jakýkoli problém, do minuty je tu policie. Z bezpečnostního hlediska jde o největší akci v historii hotelu. Ale jednou jsme tady měli i víc lidí. To když tu měly párty dvě banky.

Bude fotbalistům vařit český kuchař?
Jednoho Čecha v personálu máme, ale ten je tady už déle, nezávisle na fotbalistech. Mužstvo si přiveze ještě pana Golise, ale ten bude jen dohlížet na přípravu jídel. Máme zkušené kuchaře, kteří vědí, jak se o sportovce postarat.

Na pokojích je v minibarech alkohol. Zůstane tam i po příjezdu fotbalistů?
Ano, není v tom problém. Pan Brückner říkal, že to jsou dospělí lidi a vědí, co si můžou dovolit.

Co tady mohou fotbalisté dělat, pokud budou mít volno?
Máme tady dvě golfová hřiště, tenisové kurty, půjčujeme kola. Je tady bazén, sauna, posilovna. Na pokojích mají play-station a televizi s velkým výběrem programů.

A naladí i české stanice?
Na pokojích je nechytnou, ale dole v kavárně se na ně dívat můžou.Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze