Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Za výhru dostane každý hráč sto tisíc

30 2006
Praha - Sto tisíc korun na hlavu za vítězný zápas v kvalifikaci, třicet tisíc za remízu. Vedení fotbalového svazu schválilo výši prémií, které obdrží čeští reprezentanti v blížící se kvalifikaci o mistrovství Evropy. Jasný je už i program nejbližších přípravných zápasů. Tým se utká 15. listopadu v Praze s Dánskem a 7. února 2007 bude hrát v Belgii.

Čeští fotbalisté sehrají v kvalifikaci dvanáct zápasů, takže v ideálním případě si každý hráč může vydělat až 1,2 milionu korun.

To však je jen zlomek částky, kterou by svěřencům trenéra Karla Brücknera vynesl postup na evropský šampionát a úspěch na něm. Cílová prémie sice ještě nebyla stanovena, ale podle dosavadní praxe si hráči s realizačním týmem rozdělují polovinu celkového zisku. To před dvěma lety v Portugalsku znamenalo více než 160 milionů korun.

Výše základních prémií byly v minulé kvalifikaci o světový šampionát stejné, ale odměny byly odstupňovány podle síly a atraktivity soupeřů. Nyní dozná systém odměňování určitých změn.

"Prémie jsou stejné bez ohledu na soupeře," uvedl místopředseda svazu Jaroslav
Vacek. V minulé kvalifikaci se dodržoval zvyk, že prémii za vítězná či remízová utkání brali všichni hráči, kteří nastoupili alespoň na jeden poločas. Náhradníci dostali poměrnou část odměny a ostatní obdrželi shodně 10 tisíc korun.

Rozdělování prémií v blížící se kvalifikaci, která pro český tým začne sobotním duelem s Walesem v Teplicích, zatím nebylo doladěno. Rovněž zatím nebyla stanovena cílová prémie za postup na ME v Rakousku a Švýcarsku.

Příprava s Dánskem a Belgií

Reprezentace už také zná definitivně jména dvou soupeřů pro přípravná utkání v listopadovém termínu a v únoru příštího roku.

Podzimní přípravné utkání tým Karla Brücknera odehraje v Praze na Letné 15. listopadu s Dánskem, po zimní přestávce čeká hráče první duel 7. února v Bruselu s Belgií.

S dánskými fotbalisty se čeští reprezentanti naposledy utkali na mistrovství Evropy v Portugalsku, kde díky dvěma gólům Milana Baroše a jedné brance Jana Kollera zvítězili ve čtvrtfinále 3:0. Únorový zápas bude prvním soubojem s Belgií od nevydařené baráže o mistrovství světa 2002, v níž národní tým na podzim 2001 pod vedením Jozefa Chovance podlehl dvakrát 0:1.

Desítky milionů od nového sponzora

Fotbalový svaz dnes podepsal dvouletou partnerskou smlouvu s Českou spořitelnou. Generální ředitel Jack Stack uvedl, že spořitelna seniorské i mládežnickým reprezentacím přispěje částkou v desítkách milionů korun. Smlouva byla podepsána s opcí.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze