Za debakl asi padnou ve Zlíně pokuty

Plzeň - Zlín: Krbeček (vpravo) a Kroča | foto: Jaromír Pech, MF DNES

14 2009
Ostuda. Sabotáž. Zklamání. Nejhorší zápas v sezoně. Znehodnocení jarních výkonů i výsledků. Kdyby šlo o box, hodil bych na hřiště ručník. Všechna tato slova použil trenér zlínských fotbalistů Ladislav Minář při hodnocení vysoké porážky 0:5 v Plzni. Z debaklu byl tak roztrpčen, že dokonce uvažuje o pokutách.

"To je interní záležitost klubu. Uvidíme během týdne," reagoval v pondělí Minář na dotaz, jestli a jak vysokou částkou hráče potrestá. "Je to jedna z možností, jak na tu ostudu reagovat."

Že pokutovat bude, to naznačil krátce po zápase. "V přestávce jsem v kabině pohrozil pokutou, na které budu trvat. Druhá půle byla z naší strany ještě horší než první," hodnotil Minář na tiskové konferenci po nedělním utkání.

FC Tescoma prohrál už počtrnácté a zase je o kus blíže pádu do druhé ligy. Sedm kol před koncem ztrácí na nesestupovou pozici 10 bodů. Až dosud se tým utěšoval tím, že hraje dobře a stačí i nejlepším, jen nedokáže dotáhnout zápasy k vítězství.

Ovšem v Plzni dokonale selhal, porážka mohla být mnohem vyšší. Proč? "Taky by mě to zajímalo," podotkl Minář, který odmítá, že by hráči už rezignovali na boj o záchranu.

Výkon podle něj spíš ovlivnila únava po "anglickém" týdnu. "Hrajeme ve čtrnácti lidech, mohlo se to na nás podepsat. Až dosud jsme byli disciplinovaní a organizovaní. Ale v Plzni jsme si nedokázali poradit s pohybem soupeře," přiznal.

Kromě výprasku trápí zlínskou kabinu také zdravotní stav několika opor. V Plzni se zranili hned čtyři hráči. Brankář Vít Baránek opustil hřiště v 17. minutě, jeho koleno zdobí pět stehů. Náhradník Aleš Kořínek má "koňara," zápas dochytal se sebezapřením.

Vitalij Trubila opustil hřiště na nosítkách s oteklým kotníkem, kapitán Ivo Zbožínek pro poraněný palec na noze. Podezření na zlomeninu se naštěstí nepotvrdilo.