Watford s útočníkem Matějem Vydrou poskočil do čela druhé anglické ligy. Vydra jim k tomu pomohl gólem, kterým se podílel na vítězství 3:0 nad Sheffieldem Wednesday. Další člen českého reprezentačního útoku Tomáš Necid skóroval v nizozemské nejvyšší soutěži na hřišti Deventeru, jeho Zwolle však prohrálo 2:3.
Švýcarsko
Jediný gól zápasu Bernu s Basilejí vstřelil ve 31. minutě albánský útočník Shkelzen Gashi. Bern nastoupil v sestavě: Mvogo - Sutter, Von Bergen, Rochat, Lecjaks - Bertone (46. Gajič), Sanogo - Steffen, Kubo (81. Costanzo), Nuzzolo - Afum (46. Hoarau).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Basilej | 12 | 8 | 1 | 3 | 25:16 | 25 |
2. | FC Curych | 11 | 7 | 2 | 2 | 21:11 | 23 |
3. | St. Gallen | 12 | 6 | 3 | 3 | 21:15 | 21 |
4. | Thun | 11 | 6 | 2 | 3 | 21:17 | 20 |
5. | Young Boys Bern | 12 | 5 | 3 | 4 | 20:16 | 18 |
6. | Aarau | 12 | 3 | 5 | 4 | 14:17 | 14 |
7. | Sion | 11 | 3 | 2 | 6 | 10:14 | 11 |
8. | Grasshopper Curych | 11 | 3 | 2 | 6 | 12:19 | 11 |
9. | Vaduz | 11 | 2 | 3 | 6 | 8:18 | 9 |
10. | Lucern | 11 | 0 | 5 | 6 | 12:21 | 5 |
Anglická druhá liga
Vydra, vedle kterého se do základní sestavy Watfordu prosadil i obránce Daniel Pudil, uzavřel skóre duelu v 69. minutě. Trefil se popáté v sezoně a přispěl k vítěznému debutu bývalého jugoslávského reprezentanta Slaviši Jokanoviče, již čtvrtého trenéra Watfordu v tomto ročníku.
12. kolo: Cardiff - Nottingham 2:1, Birmingham - Bolton 0:1, Bournemouth - Charlton 1:0, Brighton - Middlesbrough 1:2, Fulham - Norwich 1:0, Huddersfield - Blackpool 4:2, Ipswich - Blackburn 1:1, Millwall - Wolverhampton 3:3, Reading - Derby 0:3, Sheffield Wednesday - Watford 0:3 (jeden gól Vydra), Wigan - Brentford 0:0, Rotherham - Leeds 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Watford | 12 | 7 | 3 | 2 | 23:12 | 24 |
2. | Derby | 12 | 6 | 5 | 1 | 22:10 | 23 |
3. | Middlesbrough | 12 | 7 | 2 | 3 | 18:9 | 23 |
4. | Norwich | 12 | 6 | 3 | 3 | 21:11 | 21 |
5. | Nottingham | 12 | 5 | 6 | 1 | 20:11 | 21 |
6. | Ipswich | 12 | 5 | 5 | 2 | 17:11 | 20 |
7. | Wolverhampton | 12 | 5 | 5 | 2 | 17:14 | 20 |
8. | Charlton | 12 | 4 | 7 | 1 | 14:11 | 19 |
9. | Bournemouth | 12 | 5 | 3 | 4 | 17:14 | 18 |
10. | Brentford | 12 | 5 | 3 | 4 | 15:16 | 18 |
11. | Sheffield Wednesday | 12 | 4 | 5 | 3 | 11:11 | 17 |
12. | Cardiff | 12 | 4 | 4 | 4 | 15:15 | 16 |
13. | Blackburn | 12 | 4 | 4 | 4 | 17:19 | 16 |
14. | Leeds | 12 | 4 | 3 | 5 | 12:15 | 15 |
15. | Rotherham | 12 | 4 | 3 | 5 | 11:14 | 15 |
16. | Reading | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:20 | 15 |
17. | Huddersfield | 12 | 4 | 3 | 5 | 16:22 | 15 |
18. | Millwall | 12 | 3 | 4 | 5 | 13:16 | 13 |
19. | Wigan | 12 | 2 | 5 | 5 | 12:14 | 11 |
20. | Brighton | 12 | 2 | 5 | 5 | 11:14 | 11 |
21. | Birmingham | 12 | 2 | 5 | 5 | 12:19 | 11 |
22. | Fulham | 12 | 3 | 1 | 8 | 13:22 | 10 |
23. | Bolton | 12 | 2 | 2 | 8 | 9:21 | 8 |
24. | Blackpool | 12 | 1 | 3 | 8 | 8:18 | 6 |
Turecko
Fotbalisté Fenerbahce Istanbul s obráncem Michalem Kadlecem prohráli tradiční městské derby na hřišti Galatasaraye 1:2. Soupeř se díky třem bodům dostal do čela tabulky, o první místo ho ale ještě může v neděli připravit další městský rival Besiktas.
Góly padaly v Istanbulu až v závěrečných minutách. Když už hrálo Fenerbahce téměř čtyřicet minut bez vyloučeného stopera Bruna Alvese, který dostal rovnou červenou kartu za ostrý zákrok vysokou nohou na Blerima Dzemailiho, otevřel skóre parádní střelou z dálky Wesley Sneijder.
Nizozemský reprezentant v barvách Galatasaraye pak v úvodní minutě nastavení zvýšil na 2:0, když zakroutil další střelu zpoza pokutového území, tentokrát do druhého horního rohu branky. Snížení Alpera Potuka přišlo až v šesté přidané minutě.
6. kolo: Konyaspor - Basaksehir 0:0, Gaziantepspor - Karabükspor 1:0, Galatasaray - Fenerbahce 2:1, Bursaspor - Eskisehirspor 2:2, Trabzonspor - Mersin 3:1, Akhisar - Kasimpasa 2:0, Besiktas - Sivasspor 3:2, Genclerbirligi - Erciyesspor 0:0, Rizespor - Balikesirspor 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Besiktas | 6 | 4 | 2 | 0 | 8:4 | 14 |
2. | Galatasaray | 6 | 4 | 1 | 1 | 8:5 | 13 |
3. | Akhisar | 6 | 4 | 1 | 1 | 10:8 | 13 |
4. | Mersin | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | 10 |
5. | Fenerbahce | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:7 | 10 |
6. | Kasimpasa | 6 | 2 | 3 | 1 | 10:9 | 9 |
7. | Basaksehir | 6 | 1 | 5 | 0 | 6:2 | 8 |
8. | Genclerbirligi | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:5 | 8 |
9. | Gaziantepspor | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:8 | 8 |
10. | Trabzonspor | 6 | 1 | 4 | 1 | 5:6 | 7 |
11. | Bursaspor | 6 | 2 | 1 | 3 | 6:8 | 7 |
12. | Konyaspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:5 | 6 |
13. | Rizespor | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:8 | 6 |
14. | Eskisehirspor | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:8 | 6 |
15. | Sivasspor | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:9 | 5 |
16. | Karabükspor | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:8 | 4 |
17. | Erciyesspor | 6 | 0 | 4 | 2 | 5:7 | 4 |
18. | Balikesirspor | 6 | 1 | 1 | 4 | 6:10 | 4 |
Slovensko
14. kolo: Podbrezová - Trenčín 2:2 (29. Vaščák, 69. Minčič - 5. Mišák, 7. Simon), Zlaté Moravce - Košice 3:0 (56. a 86. Charizopulos, 52. Pavelka), Žilina - Senica 1:1 (55. Škvarka - 36. Kalabiška), Myjava - Banská Bystrica 2:1 (17. Sládek z pen., 85. Pekár - 60. Mazan), Dunajská Streda - Ružomberok 1:1 (73. Szarka - 78. Zrelák).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Trenčín | 14 | 9 | 4 | 1 | 30:13 | 31 |
2. | Žilina | 14 | 7 | 6 | 1 | 27:11 | 27 |
3. | Senica | 14 | 5 | 8 | 1 | 18:16 | 23 |
4. | Podbrezová | 14 | 5 | 3 | 6 | 14:15 | 18 |
5. | Myjava | 14 | 5 | 2 | 7 | 13:16 | 17 |
6. | Zlaté Moravce | 13 | 4 | 5 | 4 | 12:16 | 17 |
7. | Dunajská Streda | 14 | 3 | 7 | 4 | 16:19 | 16 |
8. | Slovan Bratislava | 11 | 5 | 1 | 5 | 15:18 | 16 |
9. | Košice | 14 | 4 | 3 | 7 | 18:23 | 15 |
10. | Trnava | 12 | 4 | 2 | 6 | 16:15 | 14 |
11. | Ružomberok | 14 | 2 | 6 | 6 | 15:21 | 12 |
12. | Banská Bystrica | 14 | 2 | 5 | 7 | 15:26 | 11 |
Nizozemsko
Fotbalisté Zwolle šli do šatny za stavu 1:3, poprvé od května 2004 inkasovali v první půli třikrát. Necid, který nastoupil v základní sestavě, v 75. minutě zkorigoval svou třetí ligovou trefou v sezoně na konečných 2:3.
V tomto týdnu se tak bývalý hráč pražské Slavie trefil podruhé, v pondělí skóroval za českou reprezentaci v zápase kvalifikace mistrovství Evropy v Kazachstánu (4:2).
9. kolo: PSV Eindhoven - Alkmaar 3:0, Tilburg - Arnhem 1:4, Feyenoord Rotterdam - Almelo 2:1, Breda - Haag 1:1, Twente Enschede - Ajax Amsterodam 1:1, Heerenveen - Leeuwarden 2:2, Deventer - Zwolle 3:2 (za Zwolle druhý gól Necid), Dordrecht - Utrecht 1:3, Groningen - Excelsior Rotterdam 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | PSV Eindhoven | 9 | 7 | 0 | 2 | 25:7 | 21 |
2. | Ajax Amsterodam | 9 | 5 | 2 | 2 | 17:11 | 17 |
3. | Leeuwarden | 9 | 4 | 4 | 1 | 17:13 | 16 |
4. | Zwolle | 9 | 5 | 1 | 3 | 16:12 | 16 |
5. | Twente Enschede | 9 | 3 | 6 | 0 | 16:10 | 15 |
6. | Heerenveen | 9 | 4 | 3 | 2 | 13:9 | 15 |
7. | Arnhem | 9 | 4 | 2 | 3 | 24:16 | 14 |
8. | Feyenoord Rotterdam | 9 | 4 | 2 | 3 | 14:7 | 14 |
9. | Alkmaar | 9 | 4 | 1 | 4 | 13:15 | 13 |
10. | Utrecht | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:14 | 13 |
11. | Groningen | 9 | 4 | 1 | 4 | 10:15 | 13 |
12. | Tilburg | 9 | 4 | 0 | 5 | 12:14 | 12 |
13. | Deventer | 9 | 3 | 2 | 4 | 13:17 | 11 |
14. | Excelsior Rotterdam | 9 | 2 | 4 | 3 | 11:15 | 10 |
15. | Breda | 9 | 2 | 3 | 4 | 12:23 | 9 |
16. | Haag | 9 | 1 | 4 | 4 | 12:17 | 7 |
17. | Dordrecht | 9 | 1 | 2 | 6 | 9:21 | 5 |
18. | Almelo | 9 | 1 | 0 | 8 | 13:23 | 3 |
Belgie
11. kolo: Mechelen - Anderlecht 1:1, Cercle Bruggy - Lierse 1:2, Kortrijk - Waasland-Beveren 2:1, Ostende - Mouscron-Péruwelz 0:0, Gent - Charleroi 2:2, Standard Lutych - Waregem 1:2, Lokeren - FC Bruggy 1:3, Genk - Westerlo 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 11 | 6 | 5 | 0 | 19:10 | 23 |
2. | FC Bruggy | 11 | 5 | 5 | 1 | 22:11 | 20 |
3. | Gent | 11 | 5 | 4 | 2 | 16:10 | 19 |
4. | Lokeren | 11 | 5 | 3 | 3 | 16:13 | 18 |
5. | Westerlo | 11 | 4 | 5 | 2 | 22:19 | 17 |
6. | Genk | 11 | 3 | 7 | 1 | 14:12 | 16 |
7. | Kortrijk | 11 | 5 | 1 | 5 | 15:18 | 16 |
8. | Ostende | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:16 | 15 |
9. | Mechelen | 11 | 4 | 2 | 5 | 19:18 | 14 |
10. | Mouscron-Péruwelz | 11 | 3 | 4 | 4 | 16:15 | 13 |
11. | Charleroi | 11 | 3 | 3 | 5 | 13:16 | 12 |
12. | Standard Lutych | 11 | 3 | 3 | 5 | 19:23 | 12 |
13. | Lierse | 11 | 3 | 3 | 5 | 14:21 | 12 |
14. | Waasland-Beveren | 11 | 3 | 2 | 6 | 11:14 | 11 |
15. | Cercle Bruggy | 11 | 2 | 3 | 6 | 8:15 | 9 |
16. | Waregem | 11 | 2 | 3 | 6 | 13:21 | 9 |
Rakousko
12. kolo: Salcburk - Ried 4:2, Altach - Austria Vídeň 1:1, Rapid Vídeň - Mödling 0:0, Wolfsberg - Grödig 1:2, Wiener Neustadt - Sturm Štýrský Hradec 0:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 12 | 9 | 0 | 3 | 43:12 | 27 |
2. | Wolfsberg | 12 | 9 | 0 | 3 | 24:11 | 27 |
3. | Rapid Vídeň | 12 | 5 | 4 | 3 | 19:15 | 19 |
4. | Altach | 12 | 4 | 5 | 3 | 15:17 | 17 |
5. | Sturm Štýrský Hradec | 12 | 4 | 4 | 4 | 15:15 | 16 |
6. | Grödig | 12 | 3 | 5 | 4 | 13:21 | 14 |
7. | Austria Vídeň | 12 | 2 | 7 | 3 | 14:18 | 13 |
8. | Mödling | 12 | 3 | 4 | 5 | 14:19 | 13 |
9. | Ried | 12 | 2 | 3 | 7 | 14:23 | 9 |
10. | Wiener Neustadt | 12 | 2 | 2 | 8 | 13:33 | 8 |
Rusko
10. kolo: CSKA Moskva - Kubaň Krasnodar 6:0, utkání Perm - Dynamo Moskva bylo odloženo kvůli sněhové vánici, FK Krasnodar - Petrohrad 2:2, Lokomotiv Moskva - Groznyj 2:1, Jekatěrinburg - Spartak Moskva 2:0, Tula - Rostov na Donu 1:1, Ufa - Torpedo Moskva 1:1, Kazaň - Saransk 5:0..
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 10 | 8 | 2 | 0 | 28:6 | 26 |
2. | CSKA Moskva | 10 | 8 | 0 | 2 | 26:8 | 24 |
3. | Dynamo Moskva | 9 | 6 | 1 | 2 | 23:12 | 19 |
4. | Kubaň Krasnodar | 10 | 5 | 4 | 1 | 12:12 | 19 |
5. | FK Krasnodar | 10 | 5 | 3 | 2 | 17:8 | 18 |
6. | Groznyj | 10 | 5 | 3 | 2 | 14:6 | 18 |
7. | Spartak Moskva | 10 | 5 | 2 | 3 | 13:12 | 17 |
8. | Kazaň | 10 | 4 | 4 | 2 | 15:12 | 16 |
9. | Lokomotiv Moskva | 10 | 4 | 3 | 3 | 12:9 | 15 |
10. | Ufa | 10 | 3 | 2 | 5 | 8:10 | 11 |
11. | Saransk | 10 | 3 | 2 | 5 | 7:14 | 11 |
12. | Jekatěrinburg | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:17 | 7 |
13. | Perm | 9 | 2 | 1 | 6 | 7:15 | 7 |
14. | Torpedo Moskva | 10 | 1 | 2 | 7 | 9:26 | 5 |
15. | Rostov na Donu | 10 | 1 | 2 | 7 | 11:30 | 5 |
16. | Tula | 10 | 0 | 2 | 8 | 3:19 | 2 |
Skotsko
10. kolo: Ross County - Celtic Glasgow 0:5, Dundee United - Partick Thistle 1:0, Motherwell - FC Dundee 1:3, St. Johnstone - Kilmarnock 1:2, St. Mirren - Inverness 0:1, Hamilton - Aberdeen 3:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Hamilton | 10 | 7 | 2 | 1 | 19:5 | 23 |
2. | Dundee United | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:12 | 22 |
3. | Inverness | 10 | 6 | 2 | 2 | 14:8 | 20 |
4. | Kilmarnock | 10 | 6 | 2 | 2 | 14:8 | 20 |
5. | Celtic Glasgow | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:7 | 17 |
6. | Aberdeen | 10 | 5 | 1 | 4 | 16:15 | 16 |
7. | FC Dundee | 10 | 3 | 4 | 3 | 12:13 | 13 |
8. | Partick Thistle | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:13 | 10 |
9. | St. Johnstone | 10 | 3 | 0 | 7 | 7:14 | 9 |
10. | St. Mirren | 10 | 2 | 1 | 7 | 8:16 | 7 |
11. | Motherwell | 10 | 2 | 1 | 7 | 6:18 | 7 |
12. | Ross County | 10 | 1 | 1 | 8 | 7:26 | 4 |