Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyšetřování pokračuje: policie žádá dokumenty ze společnosti STES

Ekonomika společnosti STES z let minulých se dostává pod drobnohled kriminalistů | foto: Profimedia.cz

23 2009
Kriminalisté si v minulých dnech vyžádali účetní dokumenty z marketingové společnosti STES, která kmenově patří pod Českomoravský fotbalový svaz. "Mohu potvrdit, že policejní složky se na nás v této záležitosti obrátily," říká Dušan Svoboda, člen představenstva STES.

Policejní akce týkající se firmy STES má mnohem mírnější průběh, než bylo úterní překotné zatýkání v souvislosti s hospodařením Fotbal Tradingu.

"Policie se na nás obrátila písemně se seznamem požadavků, jaké všechny dokumenty máme předložit," pokračuje Svoboda, který v představenstvu STES sedí od letošního ledna a byl v této funkci potvrzen i novým svazovým vedením.

"Tyto dokumenty musíme policii poskytnout do 10. srpna, týkají se let 2004 až 2008, ale převážně inkriminovaného roku 2004, ve kterém bylo mistrovství Evropy v Portugalsku," dodává Svoboda.

Účetnictví společnosti STES by v nejbližší době prošlo auditem z iniciativy nového svazového vedení, tak, jak o tom v minulých dnech mluvil předseda svazu Ivan Hašek.

"Pochopitelně k tomuto kroku nepotřebujeme podnět zvenčí. Pokud od někoho firmu přebíráte, a my ji převzali od starého fotbalového vedení, je provedení auditu běžná záležitost," uzavřel Svoboda, člen nového svazové výkonného výboru a místopředseda představenstva Sparty.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze