Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyřazení udělalo z rowdies beránky

21 2000
B r u s e l - Porážka Anglie od Rumunska v posledním zápase skupiny A na mistrovství Evropy překvapila fanoušky kolébky fotbalu natolik, že po utkání ve spořádaných řadách bez výtržností opustili město Charleroi a odjeli domů. Britové byli klidní i ve dne, když čekali za úmorného třicetistupňového vedra na zápas.

Pořadatelé předešli případným bitkám tím, že vlaky odklonili z Charleroi přímo k trajektu do Ostende. Kdo se chtěl přece jenom dostat do Bruselu, mohl nastoupit do speciálních autobusů, ale musel doložit, že má kde spát, nebo že odjíždí z Bruselu navazujícím spojem. Noc se tedy obešla bez incidentů a pro Charleroi tak strašák v podobě anglických "rowdies" pro letošní evropský šampionát skončil.

Anglii se podle belgického rozhlasu nepodařilo nic víc, než zaplavit belgické ulice opilými křiklouny a na trávníku předvést hru bez špetky představivosti. Stejně kriticky pohlíží Belgičané také na německý fotbal "veteránů, kteří patří do historie". Přesto zazněla útěcha, že Belgie se mezi vyřazenými ocitla v dobré společnosti.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze