Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Výkony rozhodčích? Podle šéfa výborné

30 2006
Berlín - Šéf rozhodčích Mezinárodní fotbalové federace FIFA Angel Maria Villar Llona odmítá, že by si sudí za své výkony na mistrovství světa v Německu zasloužili tolik kritiky. Naopak si myslí, že standard rozhodování ještě nikdy v historii šampionátů nebyl lepší.

Média nejvíce vytýkají rozhodčím, že udělují příliš mnoho žlutých a červených karet. Tento týden se ke kritice přidali jak prezident FIFA Sepp Blatter, tak šéf organizačního výboru Franz Beckenbauer.

Nejostřejší kritiku si vysloužil Angličan Graham Poll, který v zápase Austrálie - Chorvatsko udělil Josipu Šimuničovi omylem tři žluté karty, když již po druhé měl hráče vyloučit. Rus Valentin Ivanov zase sklidil výtky po čtvrtfinále mezi Portugalskem a Nizozemskem, v němž překonal rekord mistrovství v udělených kartách na zápas, když vytáhl 16 žlutých a čtyři červené. Ani další rozhodčí se nevyvarovali chyb, přesto Llona odmítá jakékoliv závažné problémy.

"Devadesát procent zápasů na tomto mistrovství bylo ze strany rozhodčích na velmi vysoké úrovni. Na mnohem vyšší než v Koreji a Japonsku v roce  2002," řekl šéf španělského svazu a místopředseda FIFA. "Díky rozhodování jsme se vyhnuli vážnějším zraněním a padlo mnohem více gólů. Většina zápasů se odehrála slušně a ve sportovním duchu. Chtěli jsme očistit šampionát a toho jsme dosáhli," uvedl Llona, sám někdejší držitel červené karty za úder do obličeje nizozemské legendy Johana Cruyffa.

Spokojenost v komisi rozhodčích panuje především s výkony čárových sudích, kteří se prý výrazně zlepšili. "Mnoho branek padlo v situacích, kdy praporek zůstal správně dole a útočníkovi nebylo bráněno v postupu na branku," řekl Llona.

To, že na mistrovství k několika chybám došlo, nepopírá. "Ale jsme lidé a máme právo na chybu," řekl. Hájí i dva nejkritizovanější rozhodčí, kteří byli z dalšího průběhu mistrovství vyřazeni. "Pan Poll je velký rozhodčí a velký člověk, který dokázal přiznat svou chybu. A pan Ivanov je rovněž skvělý rozhodčí, uděloval karty podle toho, jak to viděl," tvrdí Llona.

Autoři: ,


Domácí chipsy pro děti
Domácí chipsy pro děti

Upečte si domácí chipsy, ale pozor, jsou velice návykové.

Najdete na iDNES.czmobilní verze