Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner je oficiálně zpátky u reprezentace, stal se Vrbovým poradcem

Karel Brückner | foto: ČTK

4 2014
Karel Brückner se oficiálně vrací k národnímu mužstvu fotbalistů. Někdejší úspěšný reprezentační kouč bude působit v roli poradce nového trenéra Pavla Vrby. Na úterním zasedání to schválil výkonný výbor asociace.

Čtyřiasedmdesátiletý odborník se do reprezentace vrací po necelých šesti letech. Jako trenér u ní působil od ledna 2002 a skončil po Euru 2008.

Nyní si ho vybral nový kouč Vrba do realizačního týmu. Brückner, potěšený a plný chuti, nabídku vzal.

"Jestli jsem potěšen? Tohle není o pocitech, ale jen a jen o práci. Když jsem byl osloven, chci národnímu týmu pomoci," ujistil Brückner před pár dny.

"Šest roků jsem pracoval u reprezentační jedenadvacítky, při tom čtyři roky pomáhal Jozefu Chovancovi u áčka, pak áčko sám šest let trénoval. Dejme tomu, že tyto zkušenosti bych teď mohl předat," řekl.

Realizační tým reprezentace

Hlavní trenér: Pavel Vrba.
Manažer: Dušan Fitzel.
Asistenti trenéra: Karel Krejčí, Zdeněk Svoboda.
Trenér brankářů: Jan Stejskal.
Poradce: Karel Brückner.
Technický vedoucí: Jaroslav Dudl.
Videotechnik: Luděk Bernát.
Lékaři: Petr Krejčí st., Petr Krejčí ml., Petr Zeman.
Maséři: Eduard Poustka, Jiří Vít.
Fyzioterapeuti: Pavel Kolář, Martin Janoušek, Bronislav Schreier.
Kustod: Jiří Strnad.
Kuchař: Rudolf Juriga

"Fotbal je různorodý a podle toho se mé angažmá bude odvíjet. Hlavně bych ale svou roli nechtěl zveličovat: není to žádná velká role, opravdu ne," podotkl Brückner.

S Vrbou se v minulých dnech sešli v Olomouci, kde Brückner žije, a domluvili se. V úterý to definitivně schválil výkonný výbor.

Vedle Brücknera výkonný výbor odsouhlasil Vrbovi i další spolupracovníky. Žádné jméno není překvapivé, všechna už byla dřív zveřejněna.

Asistenti Karel Krejčí se Zdeňkem Svobodou jsou u reprezentace poprvé, trenér brankářů Jan Stejskal,  technický vedoucí Jaroslav Dudl či maséři Eduard Poustka s Jiřím Vítem tam pracují už několik let.

Manažerem byl potvrzen Dušan Fitzel, dosavadní technický ředitel asociace nahradil internacionála Vladimíra Šmicera.

Fitzel tak už nebude vedoucím týmu do 21 let, za něj nastoupil bývalý reprezentant Radek Bejbl.

Změnami prošla i reprezentace do 19 let. Miroslava Koubka, který se na plný úvazek rozhodl věnovat jen Slavii, nahradil Pavel Hoftych, naposled  kouč druholigových Českých Budějovice. Jeho úkolem je vyhrát květnovou kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, soupeři jsou Itálie, Švédsko a domácí Bulharsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze