Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Výkon z Plzně chceme potvrdit i v Bukurešti, říká liberecký záložník Gecov

Liberec - Vaduz, domácí Gecov (vpravo) brání Cerroneho. | foto: ČTK

19 2009
V kabině libereckých fotbalistů je v letošní sezoně "železným mužem". Střední záložník Marcel Gecov nastoupil ve 23 dnech v 7 zápasech v základní sestavě a vždy odehrál plných 90 minut. Za Slovan čtyřikrát v I. lize, dvakrát v Evropské lize (stejnou bilanci má už jen Dejmek - pozn.) a navrch hrál i za českou "21" na Islandu.

A dnes ho český osmý zápas bez přestávky v Bukurešti proti Dinamu. "Taková bilance mě samozřejmě těší, kéž by to tak šlo dál," tvrdil včera po příletu do Rumunska 21letý defenzivní štít Gecov.

Ale přesto, nevezme vám tato zsérie síly do další části podzimu?
No je to hodně, ale myslím, že s fyzičkou nebude problém. Tréninky jsou kolikrát stejně náročné jako samotný zápas a když se pak víc hraje, trénuje se zase trochu jinak.

V této krátké době jste navíc už popáté letěl. Jak snášíte cestování letadlem?
Mně nevadí, ale pár kluků to vyloženě nemiluje. Ne, že by měli nějaká traumata, většinou to řeší prášky na spaní, aby si pamatovali co nejmíň.

Čeká vás bukurešťské Dinamo, jak vnímáte tento duel?
Nebál bych se říct, že nás čekají souboje sezony. Do naší ligy jsme nevstoupili ideálně a teď si chceme spravit chuť. Postup do základní skupiny je kvůli atraktivním soupeřům pro nás hodně lákavý a finanční prémie pro klub je také zajímavá.

Jaké máte poznatky o soupeři?
Detailnější rozbor pro nás trenéři připravují až na den zápasu, kde si sedneme a rozebereme bližší taktiku. Je ale jasné, že třetí tým rumunské ligy musí mít kvalitu a musíme podat maximálně týmový výkon.

V týmu je spousta mladých fotbalistů podobně jako vy, zvládnete ten tlak?
Myslím, že nějaké zkušenosti už každý má. Buď z ligy, nebo hodně kluků hrálo pravidelně v reprezentacích. O to strach nemám.

Po rozpačitém startu do ligy jste vítězně zvládli minulý zápas v Plzni. Co to pro vás znamená?
Řekl bych, že tady se lámal chleba. Kdybychom v Plzni neměli uspět, situace by byla už hodně komplikovaná. Možná by nás to poznamenalo na celou sezonu. Teď už je to zase mnohem lepší a chceme to potvrdit hned v Bukurešti.

V čem vidíte příčiny nepovedeného začátku sezony?
Nikdo nedokáže podávat celou sezonu super výkony a vyhrávat. Přišli nějací noví hráči, začali jsme náročným programem, ale postupně si to sedá. Tým už si také zvyká na nový rytmus. Já bych to neviděl zase nějak hrozně černě. Je to tím, že ta bodová ztráta přišla hned na začátku soutěže, kdyby se to stalo okolo osmého kola, nevypadalo by to tak hrozně.Najdete na iDNES.czmobilní verze