Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyhrajeme 6:5, ohlásil kouč Brückner

28 2003
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Nádherné slunečné počasí, které podobně jako v Praze zavládlo i v nizozemském Rotterdamu, táhne lidi z domovů a vybízí je k procházce. Například čeští fotbaloví reprezentanti Pavel Nedvěd s Karlem Poborským vyrazili z pětihvězdičkového hotelu Bilderberg ještě před dopolední taktickou přípravou u videa. "To víte, my jsme zvyklí vstávat brzy," utrousil Nedvěd. Hráči národního mužstva tráví v Rotterdamu poslední hodiny před sobotním kvalifikačním duelem s Nizozemskem. Dále čtěte: Trenink bez špionů? To nešlo utajit

V pátek dopoledne trenér Karel Brückner sezval své svěřence do jednoho z hotelových salonků a pustil jim z videozáznamu podstatnou část únorového přátelského zápasu Nizozemsko - Argentina, který domácí vyhráli 1:0 až gólem ze závěrečných minut.

"Tak tohle byl opravdu jeden ze špičkových světových zápasů," ocenil nedávný duel kapitán českého týmu Nedvěd. Tomáš Rosický zase utkání komentoval slovy: "Opravdu vynikající. Ale Argentinci domácí hráče pěkně proháněli, vůbec si porážku nezasloužili."

Nedvěd poté ještě pár postřehů přidal. "I když nakonec dali jen jeden gól, Nizozemci jen potvrdili obrovskou sílu v útočné fázi. Oni mají celkem asi sedm útočníků, ale všechny stejně dobré, když nenastoupí tihle tři, další trojka je beze zbytku nahradí," upozornil. "V tomhle zápase se prostě potkala dvě ze tří až čtyř nejlepších mužstev světa. A realita je taková, že v sobotu jedno z nich bude stát proti nám."

Na odpolední tiskovou konferenci přímo v hotelu s sebou kouč Brückner přivedl pětici hráčů, vedle něj zasedli před české i nizozemské novináře Petr Čech, Tomáš Galásek, Nedvěd, Rosický a Vladimír Šmicer.

Kdekdo čekal, že Galásek, jedna z opor amsterdamského Ajaxu, se ujme role tlumočníka. Profesionálního překladatele však domácí organizátoři zajistili a Galásek se tak mohl věnovat jen češtině. Pouze pro jednu z nizozemských televizí pak předvedl solidní holandštinu, naopak Nedvěd se tomuto televiznímu štábu věnoval v italštině.

Na dotaz, jestli je pravda, že český tým se necítí v roli outsidera, trenér Brückner nizozemskému novináři odpověděl: "To souhlasí, jako outsider si opravdu nepřipadáme. Bude to souboj kvalitních sebevědomých mužstev a obě budou hrát na vítězství."

Když měl český kouč prozradit, na co nejvíc bude v zápase spoléhat, řekl, že jeho týmu jsou vlastní rychlé brejky. "Ale to nám taky," zazněl hlas z nizozemské strany. "Pak tedy vyhrajeme šest pět," opáčil Brückner.

V těchto chvílích řada českých hráčů vyrazila na procházku městem, někteří dali přednost odpočinku na pokojích, či posezení u oblíbené kávy v hotelové restauraci.

Počasí je sice na tričko, ale reprezentanty potkáte oblečené ve slušivých sportovních soupravách. Poměrně často lze ve středu Rotterdamu narazit i na skupinky českých fanoušků, z nichž někteří jsou zahaleni ve státních vlajkách.

Poslední trénink před sobotním duelem začíná v 19.00. Národní mužstvo si vyzkouší trávu v proslulém rotterdamském kotli De Kuip. A právě na tomto stadionu bude hrát Nizozemsko už posté.

Zápas začíná ve 20.30, řídí dánský sudí Kim Milton Nielsen.

Podrobnou on-line reportáž můžete sledovat na internetové adrese fotbal.idnes.cz.
 
Pravděbodobné sestavy
Nizozemsko: Waterreus - Ricksen, Stam, Frank de Boer, Van Bronckhorst - Seedorf, Van Bommel, Davids, Zenden - Kluivert, Van Nistelrooij;
Česko: Čech - Grygera, Bolf, Ujfaluši, Jankulovski - Poborský, Galásek, Nedvěd - Rosický, Šmicer - Koller.

Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner odpovídá na tiskové konferenci.

Čeští fotbaloví reprezentanti Pavel Nedvěda, Karel Poborský, Vladimír Šmicer a Jan Koller (zleva) naslouchají při tréninku trenéru Karlu Brücknerovi.

Fotbalisté se na tréninku docela dobře baví, zleva běží: Grygera, Galásek, Bolf, Ujfaluši, Rosický, Koller, Šmicer, Nedvěd, Baroš, Jarošík, Hübschman, Lokvenc a Jankulovski

Fotbaloví reprezentanti Pavel Nedvěd a Vladimír Šmicer se baví během tiskové konference před kvalifikací v Nizozemsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze