Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výhra Italů českého kapitána nepřekvapila

14 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Co znamenají vítězství dvou favoritů pro další vývoj ve skupině E? "Že už by v sobotu mohlo být hotovo," říká Karel Poborský, nejzkušenější český reprezentant. Čili že by už po dvou kolech mohlo být o postupujících do osmifinále fotbalového šampionátu rozhodnuto.

V úvodních zápasech Češi porazili Spojené státy 3:0 a Itálie zdolala 2:0 Ghanu. "Je dobře, že jsme dali o gól víc. Na konci se to může hodit," přemítal Poborský.

Co tím myslí?

Pokud Češi ani Italové ve svých druhých vystoupeních nezaváhají, tak v posledním zápase s Itálií se bude rozhodovat o prvním místě ve skupině. Nebo-li to bude boj o  Brazílii.

Vítěz se největšímu favoritovi šampionátu pravděpodobně vyhne.

"Předpokládám, že my i Italové by se s nimi chtěli potkat až později," poznamenal Poborský.

"Já bych si proti Brazílii zahrál rád a je mi jedno, jestli v osmifinále nebo pak ještě dál," podotkl stoper David Rozehnal.

"Já tak daleko nepřemýšlím. Nejdřív chci postup ze skupiny a pak se můžeme bavit dál," zdůraznil Vratislav Lokvenc.

Ve skupině, v níž hrají čeští fotbalisté, se všechno ještě může zamotat, přesto jednoduchými počty dojdeme k jasnému závěru.

Pokud Brücknerův tým v sobotu v Kolíně nad Rýnem porazí Ghanu a Spojené státy nevyhrají nad Itálií, může se s předstihem těšit na osmifinále.

Pokud by americký tým zvítězil, mohla by český postup v případě vítězství nad Afričany ohrozit jen teorie.

"Vyvíjí se to tak, jak jsme předpokládali a jak jsme chtěli," řekl Poborský.

Italové měli s Ghanou těžší práci než Češi s USA.

"Mě nepřekvapilo, že Italové vyhráli. Že už můžeme rozhodnout o postupu ve druhém zápase, je pro nás příjemné," pochvaloval si kapitán Tomáš Galásek.

"A je pro nás taky dobře, že můžeme vyjít zezadu, počkat si na ně a hrát na brejky. Útočit musí Ghana," tvrdí Poborský.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze