Vydřené vítězství favorita: Ostrava - Bohemians/Střížkov 1:0

12 2009
Hubenou výhru 1:0 nad Střížkovem vydřeli v 7. ligovém kole fotbalisté Ostravy. O třech domácích bodech rozhodl ve 25. minutě přesnou hlavičkou zkušený stoper René Bolf.

Domácí do přestávky ještě pár slibných situací nevyužili a ve druhé půli měl více ze hry soupeř, jenž ovšem z platonické převahy nic nevytěžil.

Iniciativu brzy převzali Ostravané. Soupeř měl starosti s jejich rychlým přechodem do útoku a ke všemu si přitěžoval chybami ve vlastní
obraně.

zápas jsme sledovali v on-line reportáži

V 17. minutě Střížkovu pomohla těžkopádnost Neuwirtha, který po rohu zůstal úplně osamocený na malém vápně, ale po odraženém míči byl nenadálou a obrovskou příležitostí sám tak překvapen, že ani nestihl zakončit.

Poté už se Baník radoval. Lukeš naservíroval slabší levačkou dokonalý centr na Bolfa, který z hloubi pokutového území přeloboval Beláně hlavičkou na zadní tyč.

Závěr poločasu patřil hostům, ti ale ani jednu příležitost nevyužili.

Po výměně stran Baník pozvolna vadl. Dalekonosnou bombu Ličky sice musel v 55. minutě Beláň vytáhnout na břevno, ale to byl jediný výtvor ostravské ofenzívy.

Hosté byli v závěru stále aktivnější a okupovali pozice před domácí brankou. Jejich tlaku však chyběla finální část.

Vítězství domácím málem vzal v 89. minutě Andronic, jeho ránu po rychlém protiútoku ovšem ostravský brankář Buček zlikvidoval.

"Během první půle jsme měli velikou územní převahu a značný tlak a vytvořili jsme si spoustu zajímavých situací a šancí. Když ale nedáte ani takovou jako Adam Varadi, a nepojistíte vedení, je z toho vydřené těsné vítězství," konstatoval domácí trenér Miroslav Koubek.

Střížkovským hráčům zůstaly oči pro pláč.

"Hra, kterou jsme předvedli, bodu odpovídala. Ale hraje se na góly a ten jsme nevstřelili. Za kombinační hru mužstvo musím pochválit," uvedl trenér hostů Jaromír Jindráček.