Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vydráždíme horké hlavy, naplánoval Skácel

20 2003
Praha - Jak porazit neporazitelné? Fotbalisté Slavie hledají před večerním zápasem způsob, jak utnout dlouhou nadvládu Besiktasu nad protivníky. Soupeř Slavie v osmifinále Poháru UEFA už osmaadvacet soutěžních utkání v řadě neprohrál. Na co slávisté přišli? Že jim nejspíš nepomůže současné chladné počasí. "Prý jsou v Istanbulu jen tři nad nulou," říká obránce Radek Bejbl. Dále čtěte: Rozhovor s Patrikem Gedeonem x Co říkají trenéři x Noumu mráz nezaskočí x Utkání budeme sledovat minutu po minutě ZDE

A pokud přece Turci cestovali do Prahy s obavami z mrazu, pohled na trávník Strahova, kde se večer hraje, je rozptýlil. "Terén je úžasný," chválil Mircea Lucescu, rumunský trenér Besiktasu.

"Počasí pro nás není žádný problém," doplnil záložník Tayfur, jedna z tureckých hvězd.

Slávisté poslední dva dny sledovali video, aby našli na soupeře zbraň. Teď tvrdí - slovy Rudolfa Skácela, muže ze zálohy Slavie - že objevili škvírečky v sehrané sestavě protivníka.

"Jsou to Jižané, temperamentní hlavy, dají se snadno vyprovokovat," míní Skácel. Naznačuje tím, že se slávisté chystají Turky nenápadně dráždit? "Třeba taky," uculuje se záložník. "Hlavně je ale rozhodíme góly."

V neděli nastřílela Slavia v lize Hradci čtyři branky. Teď ji čeká mnohem těžší protivník, ale sestava se zřejmě měnit nebude. "Slavia je mužstvo mladíků, my zkušených hráčů. Uvidíme, jak konfrontace dopadne," je zvědav trenér hostů Lucescu.

Jeden z domácích talentů, Skácel, si vzpomene ještě na jednu možnou zbraň: "Bylo by fajn, kdyby přišli lidi. I od nich potřebujeme pomoc."

Tím spíš, že na tribunu pro hosty se podle předběžných informací usadí 5000 temperamentních Turků. Příznivci z Česka dosud koupili o tisíc lístků víc.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze