Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rosický v útoku? A co Gebre Selassie? Vyberte sestavu na Španělsko

Tomáš Rosický a Theo Gebre Selassie během přípravy. | foto:  Michal Šula, MAFRA

12 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Už týdny se o tom mluví - a teď se přiblížila chvíle pravdy. Jakou sestavu asi trenér české reprezentace Pavel Vrba vybere pro pondělní zahajovací zápas fotbalového Eura proti Španělsku? Na některých pozicích je jasno, ale otazníků zbývá také dost.

Můžeme jít hezky post po postu. V brance asi není co řešit - pokud nepřijde nenadálá komplikace, bude jistě chytat Petr Čech. V přípravě možná neukázal úplně oslnivou formu, ale Vrba mu věří a také spoluhráči na něj spoléhají. Větší osobnost v kádru není.

V obraně je naopak zřejmě nejvíc neznámých. Jisté je jen to, že hrát nemůže potrestaný stoper Marek Suchý a jedno místo ve středu obrany má pod palcem Tomáš Sivok. Jinak? Na krajích a na pozici druhého stopera je těžké odhadovat.

Vyberte jedenáct hráčů do české základní sestavy pro zápas se Španělskem

Vedle Sivoka může hrát Roman Hubník, zřejmě ale spíš znovu dostane šanci Michal Kadlec, se kterým je obránce Bursasporu dlouhodobě sehraný.

Pravý kraj obrany měl v kvalifikaci rezervovaný Pavel Kadeřábek, ale v posledních týdnech se na jeho místo tlačí jiný hráč z bundesligy - Theodor Gebre Selassie. Toho ovšem Vrba zároveň zkoušel na opačné straně obrany, kde trochu oslabila pozice Davida Limberského.

Čeští hráči tuší, že se v zápase hodně naběhají:

Gebre Selassie navíc v rozhovoru s novináři nevyloučil překvapivou variantu, že by mohl nastoupit na pravém kraji zálohy. „I to je možné,“ pousmál se.

Levého beka může hrát také Daniel Pudil, ale i vzhledem k tomu, že se k týmu připojil nejpozději ze všech, by bylo jeho nasazení velkým překvapením.

Fotogalerie

Zamotaná je i situace na pravém kraji zálohy. Bořek Dočkal měl před odjezdem do Francie zdravotní potíže, ale nyní už by měl být v pořádku. Přesto Vrba zřejmě zvažuje „defenzivnější“ variantu s Gebre Selassiem, případně rychlostnější typ v podobě Jiřího Skaláka. Josef Šural, který také napravo připadal v úvahu, v přípravě moc nepřesvědčil.

Ve středu zálohy by měl mít jisté místo Vladimír Darida, jeho neúnavné nohy se proti Španělům budou hodit. Vedle něj se dává víc šancí Jaroslavu Plašilovi než Davidu Pavelkovi, který sám uznal, že se mu přípravné zápasy příliš nepovedly. Levá strana? Tam má zřejmě jistotu Ladislav Krejčí.

Otázka je, kam s Tomášem Rosickým. V přípravě odehrál všechny zápasy jako nejofenzivnější ze středních záložníků, ale proti Španělsku by mohl být součástí překvapivého Vrbova plánu a nastoupit jako falešný útočník. V takovém případě by pod ním mohl hrát Dočkal, Skalák nebo Kolář.

Pokud by český trenér chtěl vsadit v útoku na rychlostní typ, nabízí se kromě Rosického také Jiří Skalák. Kdyby Vrba sáhl po klasickém útočníkovi, jedničkou asi bude na základě aktuální formy Tomáš Necid. Že by proti Španělsku od začátku nastoupil David Lafata nebo Milan Škoda, není příliš pravděpodobné.

Variant se nabízí hodně. Jakou jedenáctku byste poslali do úvodního zápasu Eura vy? Hlasovat můžete v anketě.

Vyberte jedenáct hráčů do české základní sestavy pro zápas se ŠpanělskemKompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze