Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyberte sestavu na Iry. S kým v Dublinu?

11 2006
Praha - Reprezentační trenér Karel Brückner proti San Marinu překvapil sestavou se třemi útočníky. Dovolí si ofenzivní mužstvo nasadit i ve středečním kvalifikačním zápase v Irsku? V jakém složení by fotbalové Česko mělo ke svému čtvrtému utkání o postup na mistrovství Evropy 2008 nastoupit? Poraďte kouči sestavu v anketě iDNES.cz!

Jakou jste vybrali sestavu na Irsko

I proti nejslabšímu týmu skupiny D postavil kouč do branky jedničku Petra Čecha, takže ve středu v Dublinu se ani jiná volba očekávat nedá.

Přesto ve složení základní jedenáctky některé otazníky jsou.

Na dřív nedotknutelné obranné čtyřce s Grygerou vpravo, s Jankulovským vlevo a Ujfalušim a Rozehnalem ve středu, už Brückner nelpí.

Ujfaluši zřejmě už zůstane na místě pravého krajního obránce, o Jankulovském na levém kraji také není pochyb.

Ale kdo bude hrát stopery? Rozehnal, Jiránek či Grygera? Na šanci čeká také Zápotočný a Kováč.

V sobotu v Liberci proti San Marinu hrál poprvé v národním týmu stopera Grygera, ale soupeř ho vůbec neprověřil. Jiránek si zase výborně vedl před měsícem v Bratislavě.

Středová řada zřejmě nastoupí v jiném složení než proti San Marinu, v níž byli jen tři muži.

Je otázka, jestli Brückner zvolí tradičně čtyři záložníky, nebo posílí střed hřiště jako na Slovensku a vyrukuje na Iry s pěti záložníky a jen jediným hrotem.

Na pravém kraji obrany si naposled dobře vedl David Jarolím, Brückner však může uvažovat i s nasazením defenzivnějšího Pospěcha.

Dá se totiž předpokládat, že pravý záložník bude muset hodně vypomáhat s bráněním rychlonohého Duffa, klíčového hráče Irů. Navíc Jarolím není typickým krajním hráčem.

Do středu zálohy při absenci zkušeného Galáska připadají v úvahu kapitán Rosický, Polák či univerzál Kováč, který může zastat práci i v obraně. Na šanci čeká ještě nováček Abraham.

Na levý kraj moc hráčů na výběr kouč nemá, v posledních zápasech včetně mistrovství světa tam hrál Plašil, ale proti San Marinu byl jen mezi náhradníky.

A kdo do útoku? Poprvé od přípravného zápasu s Trinidadem a Tobagem (3. června) nastoupili spolu elitní útočníci Koller s Barošem. Proti San Marinu k nim kouč dal překvapivě ještě Kuliče, který dal důležitý první gól.

Vsadí Brückner na tři forwardy i v Irsku? Dalším střelcem do party je ještě Lafata, hrdina zářijového utkání s Walesem.

SESTAVA NA IRSKO PODLE ČTENÁŘŮ

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze