Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Aukro stahuje předražené lístky na Ligu mistrů. Stály i 60 tisíc korun

V noci na 11. září, kdy začal předprodej lístků, čekali před pokladnami stadionu ve Štruncových sadech fanoušci, kteří chtěli získat vstupenky na zápasy Viktorie v Lize mistrů. Teď se předražené balíčky vstupenek objevily na Aukro.cz. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

23 2013
Aukční internetový portál Aukro.cz stahuje z nabídky předražené balíčky vstupenek na domácí zápasy Viktorie Plzeň v základní části Ligy mistrů. Nejvyšší cenu požadoval prodejce, který nabízel balíček vstupenek na tři utkání za 60 tisíc korun.

Vstupenky na zápasy Plzně se na internetu objevily prakticky ihned po zahájení předprodeje. Předražené balíčky lístků zachytili sami správci serveru Aukro.cz, kteří už mají s podobnými případy zkušenost.

"Už se objevily případy, kdy se u nás překupníci snažili nabízet hodně exkluzivní vstupenky," řekla mluvčí obchodního portálu Aukro.cz Michaela Papežová.

Podle ní Aukro spolupracuje i přímo s plzeňským klubem "Respektujeme rozhodnutí klubu, který s předprodejem vstupenek za přehnaně vysoké ceny nesouhlasil. Domluvili jsme si nějaká interní pravidla a nyní společnými silami sledujeme nabídky, které jsou absolutně přemrštěné. Ty pak okamžitě stahujeme, protože prodávající tím porušují naše obchodní podmínky," vysvětlila Papežová s tím, že zatím nejdražší balíček lístků na tři zápasy Ligy mistrů byl v nabídce za 60 tisíc korun.

Do pondělního poledne stáhli správci portálu Aukro.cz z prodeje několik desítek nabídek předražených vstupenek.

Kdo poruší podmínky, tomu hrozí blokace

"S překupníky se snažíme bojovat dlouhodobě, abychom hájili vlastní zájmy a také zájmy fanoušků, kteří se k lístkům dostali za vynaložení velkých sil a energie," podotkla Papežová.

Překupníkům, kteří by obchodní podmínky porušovali opakovaně, hrozí blokace. "Znemožnili bychom jim obchodování na Aukru. V případě prodeje vstupenek na Ligu mistrů jsme ale k takovému opatření zatím nesáhli," řekla Papežová.  

"Nesnažíme se zabránit obecně předprodeji vstupenek - je faktem, že v realitě klubového prodeje ve formě balíčků mohou mít fanoušci relevantní důvody k absenci na některém domácím zápase a prodej lístku přes internet je jednou z legitimních variant," uvedl mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Klub má podle něj v těchto případech dost omezené možnosti, jak překupníkům v prodeji zabránit.

Na předražené vstupenky mohou upozornit sami fanoušci

"Jsme rádi, že nám Aukro vyšlo vstříc. Víme, že jim nemůžeme přikazovat, aby jakékoli nabídky stahovali, ale jsme rádi, že jsme se dohodli na společném postupu. Víme, že přeprodávání vstupenek zcela nezabráníme, ale doufáme, že ve spolupráci s Aukrem jsme alespoň trošku ztížili situaci lidem, kteří vyloženě nakupovali balíčky s vidinou nějakého osobního zisku. Věříme, že alespoň ty nekřiklavější případy dokážeme stáhnout z prodeje a tím zkomplikovat možnost vydělat si na přeprodeji balíčků," podotkl Pillár.

V boji s překupníky mohou pomoci i sami fanoušci. Na internetových stránkách Viktorie najdou cesty, jak kontaktovat Aukro a na prodej předražených vstupenek upozornit.

Stejná situace nastala i předloni, kdy Plzeň hrála Ligu mistrů poprvé. Tehdy stál nejdražší lístek nabízený na internetu k prodeji na zápas Plzeň - Barcelona 10 tisíc korun. I tato vstupenka tehdy byla z prodeje stažena.

Šedesátitisícová nabídka, která se objevila na Aukru tentokrát, drží ale smutné prvenství. "Taková částka je extrém, je to rekordní nabídka," řekl Pillár.

Ceny balíčků vstupenek na letošní utkání Plzně s Manchesterem City, Bayernem Mnichov a CSKA Moskva se pohybovaly v rozmezí 3 400 až 8 000 korun. Poptávka ale převyšuje nabídku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze