Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vstupenky: Fanoušci nemusí měnit údaje

8 2006
Praha - Dobrá zpráva pro fotbalové fanoušky, kteří se chystají vyrazit na mistrovství světa do Německa: problémy s výměnou údajů na vstupenkách není nutné řešit. Kvůli komplikacím, které se v těchto případech vyskytovaly, se mezinárodní federace FIFA rozhodla pro zásadní změnu: údaje se už přepisovat nemusí. Co přesně to znamená v praxi?

Ten, kdo na zápas přijede se vstupenkou, která bude vystavena na jiné jméno, bude přesto vpuštěn na stadion. Tedy pouze v případě, že projde kontrolou, při níž bude ochranka zjišťovat totožnost držitele, zda se v minulosti nějakým způsobem neprovinil proti zákonům Německa či Evropské unie.

"Fanoušci si mohou nechat přepsat údaje na vstupence, ale také nemusí. Záleží to jenom na nich," potvrdil včera Vít Pavlusek, mluvčí Českomoravského fotbalového svazu.

Ale pozor: tento postup platí pouze pro příznivce, kteří si lístky zajistili přes český svaz, nikoli přes federaci FIFA.

Ta se pro tento krok rozhodla na právě probíhajícím kongresu v Mnichově. Účastnické země včetně České republiky si u organizátorů stěžovaly, že nestíhají výměny realizovat z časových i technických důvodů.

Původně se totiž předpokládalo, že o výměnu zažádá maximálně 10 procent držitelů vstupenek. Jenže reálně se toto číslo pohybuje mezi 30–60 procenty.

V Česku lze změnu provést pouze v pražském sídle fotbalového svazu na Strahově. "Fronta na výměnu údajů se standardně pohybuje mezi dvaceti až čtyřiceti lidmi," říká Pavlusek. "Změna údajů na jedné vstupence přitom trvá přibližně pět minut."

Autoři:


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze