Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Všechny cesty vedou k Bílkovi, rebelie ve výkonném výboru se nechystá

Trenér Michal Bílek (vlevo, na snímku s Ivanem Haškem) by měl být jmenován trenérem české reprezentace | foto:  Michal Růžička, MAFRA

19 2009
Dozví se v úterý odpoledne česká fotbalová veřejnost, kdo napříště v roli hlavního trenéra povede národní mužstvo? Za minulého svazového vedení by to byl takřka nevyřešitelný rébus, současná situace však napovídá, že do éteru by se nyní bez větších dohadů mohlo rozletět jméno Michal Bílek.

K tomuto kouči, který v minulých měsících dělal u reprezentace Haškovi asistenta, vedou totiž všechny cesty. A už "jen" svazový předseda Ivan Hašek tuto variantu nevyvrací. I když, nutno dodat, ji ani nepotvrdil.

Dnes především na půdě svazového výkonného výboru nehrozí rozkol, který minulou exekutivu provázel dlouhou dobu.

Nehrozí, že v předvečer štiřínského jednání vládců českého fotbalu se sejde "záškodnická" skupina, aby druhý den prosadila své.

Naschvály nehrozí hlavně proto, že v současném výkonném výboru mají drtivou převahu Haškovi lidé.

Avšak pozor, ani tzv. opoziční členové tohoto orgánu dnes žádnou roli rebelů nehrají.

V žádné opozici nejsem, říká Haškovec

Jde o Rostislava Votíka, Milana Haškovce a Petra Kašného, které Hašek před červnovou valnou hromadou nejmenoval mezi funkcionáři, s nimiž by si přál spolupracovat.

"To slovo opozice se mi vůbec nelíbí," říká například Haškovec. "Takže bych byl moc nerad, kdyby mě kdokoli pasoval do role opozičního člena výkonného výboru. Opozice v tomto orgánu by znamenala opozici vůči novému trendu v českém fotbale a tak to rozhodně necítím. Stejně tak žádnou opozici necítím ve výkonném "

Podle Haškovce tedy nehrozí komplot, díky němuž se loni v červenci k národnímu mužstvu dostal kouč Petr Rada, když se většina mužů z výkonného výboru domluvila a překazila tehdejšímu místopředsedovi svazu Vlastimilu Košťálovi plány s Jozefem Chovancem.

"Jestli nějaká tajná schůzka před jednáním výkonného výboru proběhla nebo proběhne, tak mě se to určitě netýká. A jistě ani nikoho jiného," směje se Haškovec.

Překvapí Hašek, přijde se dvěma návrhy?

Ten ohledně jmenování nového reprezentačního kouče souhlasí, aby návrh podal Hašek.

"Předseda Hašek má k tomuto kroku nejblíž nejen z titulu svazového šéfa, ale i proto, že trenérskou branži velice dobře zná a vlastně do minulého týdne v ní působil. Jsem přesvědčen, že podá návrh, k němuž bude mít po ruce všechny možné argumenty. A pokud půjde o rozumnou vizi, jistě mě i celý výkonný výbor přesvědčí," míní Haškovec.

Na poznámku, že Hašek má nejspíš připravenou variantu Michal Bílek, člen výkonného výboru Haškovec reaguje:

"Třeba nás předseda překvapí a bude mít varianty dvě. Ale spíš si myslím, že přijde s jednou, a že v tom případě se Bílek trenérem stane. Nějaké to zrnko pochybnosti u tohoto trenéra cítím, ale ve fotbale jsou pochybnosti vždycky. A já sám žádný návrh nepřednesu. Takže když si to shrnu, Bílek nejspíš bude za dané situace optimální variantou," uzavírá Haškovec.Najdete na iDNES.czmobilní verze