Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vysněného kouče se Pelta nevzdává. Vrba zůstává adeptem pro reprezentaci

Plzeňský šéf Tomáš Paclík (vlevo) a kouč Pavel Vrba. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

5 2013
Kandidátem číslo jedna na pozici trenéra fotbalové reprezentace je pořád Pavel Vrba. Navzdory stanovisku Viktorie Plzeň, která před dvěma týdny svého kouče pro potřeby národního mužstva uvolnit odmítla.

Devětačtyřicetiletý kouč je vysněným mužem pro šéfa asociace Miroslava Peltu, který pozici reprezentačního trenéra řeší. Vrba je také logicky nejvhodnějším kandidátem. V Plzni má za sebou velké úspěchy, dva tituly, dvě účasti v Lize mistrů, v klubu je pět let. A možná nastal nejvhodnější čas k "přestupu".

"Vize je pořád stejná, předseda má v hlavě jedno jméno a za tím si jde," poznamenal generální sekretář asociace Rudolf Řepka s tím, aniž by kohokoli jmenoval.

Je to nejnovější a jediná zpráva ohledně reprezentace, kterou provizorně vede Josef Pešice. Vedení asociace totiž v úterý mělo řádné zasedání, na něm se však toto téma zásadně neprobíralo.

Pelta členům výkonného výboru, tedy jakési vlády nad fotbalem v Česku, jen naznačil, že se angažování Vrby nevzdává. Kvůli pracovní zaneprázdněnosti nedorazil na tiskovou konferenci a tak o vývoji informoval generální sekretář.

"Reprezentační trenér nebyl hlavním tématem jednání, žádné usnesení nepadlo," podotkl Řepka.

I proto, že zástupce Plzně ve výkonném výboru Tomáš Paclík ve chvíli, kdy se mluvilo o reprezentaci, už na jednání přítomen nebyl. Plzeň totiž večer hraje doma Ligu mistrů proti slavnému Bayernu Mnichov.

"Protože pan Paclík nemohl reagovat a Plzeň hraje důležité utkání, tak jsme nechtěli jitřit atmosféru," podotkl Řepka.

Před časem se Pelta s Vrbou sešli. Nabídka vést české národní mužstvo však na schůzce nezazněla. Plzeň poté oznámila, že kouče nepustí.

"Plzeň neuvolní Pavlu Vrbu ani teď, ani v zimě, ani po skončení této sezony. Tak jsem to řekl i panu Peltovi," prohlásil před dvěma týdny majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík. "Je to definitivní. Má u nás smlouvu a chceme, aby ji dodržel." Vrba má v Plzni smlouvu do léta 2015.

Ač je Plzeň ve svém stanovisku nekompromisní a své rozhodnutí prezentovala jako za definitivní, nemusí to tak nakonec být. Jestli se Vrba stane koučem národního mužstva, to záleží především na něm samotném...

Zatím je čas. Za devět dní 15. listopadu v Olomouci hraje Česko přípravné utkání s Kanadou, mužstvo povede Pešice se svými spolupracovníky. Poté realizační tým skončí. Nový bude znám ve chvíli, až Pelta najde nového kouče, který si svůj tým sestaví sám.  Kdy se tak stane?

Pelta si dal termín do 23. února 2014. Ten den se v Nice losuje kvalifikace mistrovství Evropy 2016, které hostí Francie.

Podívejte se, jak majitel Plzně Tomáš Paclík v říjnu oznamoval, že Vrbu k národnímu týmu nepustí:Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze