Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrba se vrátil z inspekce: Od Sparty cítím chuť reprezentaci pomáhat

Pavel Vrba | foto: Ladislav Němec, MAFRA

9 2014
Máme touhu reprezentovat! Nový trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba i během další inspekční cesty slyšel od adeptů na národní mužstvo pozitivní reakce. V minulých dnech byl za sparťany ve Španělsku a navštívil i liberecký tým v Portugalsku.

"Celkově to bylo dost přínosné, podobně jako při naší nedávné cestě za našimi hráči do Londýna, takže se znovu rozhodně nejednalo o promarněný čas," poznamenal Vrba po web fotbalové asociace.

"Nešlo jen o to, abychom přímo na místě viděli formu kluků, kteří připadají do úvahy v souvislosti se zařazením do širší nominace. Se všemi jsme samozřejmě mluvili a řekli jim o našich určitých pravidlech. A také jsme vycítili, že je pro ně reprezentace lákadlem a jasnou motivací. To nás těší."

Ve Spartě má sedm potencionálních reprezentantů: Vaclíka, Lafatu, Hušbauera, Krejčího a Dočkala, kteří už za národní tým nastoupili. A sleduje také Váchu s Holkem.

V Liberci to je s kandidáty složitější, protože Rabušic s Kušnírem v minulých dnech z klubu odešli, tak z těch, kteří připadují do úvahy, zůstali jen Šural a Fleišman.

"Velmi důležité bylo i setkání s trenéry Sparty a Liberce, nastínili jsme jim naše představy a formu budoucí spolupráce. Jde o to, abychom spolu vzájemně dobře komunikovali. A jsme rádi, že jak ze Sparty, tak i z Liberce cítíme chuť a vůli pomáhat. Setkali jsme se znovu s ochotou, podobně jako při lednové schůzce se zástupci a hráči Plzně," zdůraznil Vrba.

Předtím během cesty do Anglie si v Londýně promluvil s kapitánem Rosickým i brankářskou jedničkou Čechem. Sešel se i s Kalasem a Pudilem. I tam slyšel: "Trenére jdeme do toho s vámi."

Spartu viděl v akci při její výhře s Lokomotivem Moskva (2:1) a následné porážce s bulharským Razgradem (0:1).

"Proti Lokomotivu sparťané nastoupili v papírově silnější sestavě a proti týmu, který v ruské lize usiluje o titul, uhráli opravdu výborný výsledek. Navíc to podložili kvalitní hrou. Razgradu sice Sparta podlehla, ale nasadila spíš talentované hráči a i ti ukazují, že v budoucnu mají co nabídnout," podotkl Vrba.

Vrba také viděl liberecký debakl 0:4 s FC Kodaň. ""Zápas asi trochu zkreslilo to, že Liberec dva dny předtím odehrál prakticky v totožné sestavě přípravné utkání, zatímco pro Kodaň to bylo první utkání na soustředění. V této fázi sezony o výsledky zatím moc nejde, hlavní je, aby Liberec byl dobře připravený na zápasy Evropské ligy s Alkmaarem, které se rychle blíží."

Příští víkend se chystá na bundesligové utkání Augsburgu s Norimberkem. "Můžeme tam vidět v akci až čtyři české hráče," uvedl Vrba. V Augsburgu působí Morávek, v Norimberku nastupují Petrák, Hloušek a Pekhart.

"Budeme postupně kontaktovat kluby, s jejichž hráči počítáme do širší nominace na přípravný zápas s Norskem. To musí být učiněno v předstihu," podotkl Vrba. Proti Norsku český tým hraje 5. března v pražském Edenu.

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze