Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský kouč Vrba to vidí jasně: V odvetě v Turecku musíme být lepší

7 2013
Může ještě Plzeň postoupit do čtvrtfinále Evropské ligy? "Může. Ale musíme hrát v odvetě jinak, aktivněji, lépe. Proti Fenerbahce můžeme uspět jen při maximálním výkonu a někdo musí zahrát i nad hranicí svých možností," pravil trenér Pavel Vrba po hořké porážce 0:1.

Plzeň už v pohárech nastoupila proti věhlasnějším soupeřům a vždycky hrála pestřeji a nebezpečněji. Čím to, že vás Fenerbahce nepustilo do hry?Protože ukázalo obrovskou sílu, je to prostě top evropské mužstvo. Bylo velice dobře připravené, disciplinované a v kombinaci velmi silné. Oni ukázali, co v nich je.

A vy?
My ne. Měli jsme spoustu zbytečných ztrát a nevynucených chyb. Pokud nejste dostatečně aktivní v útočné fázi, je to pro každého soupeře snazší, aby vás dostal pod tlak. Nevím, jestli to bylo nervozitou, ale v přechodové fázi jsme byli hodně nepřesní, víceméně jsme jim balony odevzdávali zadarmo. A ani jsme se nedokázali prosadit přes křídla, necentrovali jsme.

V Turecku budete muset vstřelit nejméně jeden gól, abyste odvetu dostali do prodloužení. Jak složité to bude?
Venku se nám mockrát podařilo překvapit, tak doufám, že to zvládneme zase. Ale samozřejmě si uvědomuju, že vzhledem k prvnímu výsledku to bude složité. Věřím, že s návratem Davida Limberského po trestu do sestavy budeme aktivnější a naše útočná se síla zvýší.

Ovlivní odvetu, že se odehraje bez diváků?
Pro nás to bude výhoda. Na zavřeném stadionu nemusí být hráči Fenerbahce tak disciplinovaní a nepožene je 50 tisíc lidí do útoku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze