Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrba je oficiálně trenérem reprezentace, podepíše smlouvu na čtyři roky

NAPOSLEDY JAKO KOUČ V LIZE. Pavel Vrba odtrénoval poslední ligový zápas Plzně. Po utkání Ligy mistrů proti CSKA Moskva zamíří k reprezentaci. | foto: Pavel Němeček

3 2013
Fotbalový trenér Pavel Vrba je oficiálně koučem české reprezentace. Do funkce ho v úterý před polednem schválil výkonný výbor asociace, tedy jakási vláda nad fotbalem v Česku. Vrba podepíše smlouvu s platností od 1. ledna 2014 na čtyři roky.

Vrba v neděli odkoučoval poslední ligový zápas v Plzni, kde působí od října 2008. V úterý 10. prosince ho čeká ještě duel Ligy mistrů proti CSKA Moskva. Poté v Plzni skončí.

Smlouvu u reprezentace dostane do 31. prosince 2017. "Ve smlouvě je opce na další dva roky, kterou můžeme uplatnit," upozornil generální sekretář asociace Rudolf Řepka.

Vrba tedy povede národní mužstvo minimálně ve dvou kvalifikacích. Od příštího září Česko bude bojovat o postup na Euro 2016 ve Francii, los se uskuteční 23. února v Nice.

Po evropském šampionátu  v září 2016 začnou boje o mistrovství světa 2018 v Rusku. Pokud se tam čeští fotbalisté probojují, je téměř jisté, že asociace zmíněnou opci uplatní a Vrba povede tým ještě do kvalifikace o Euro 2020. To se uskuteční ve třinácti městech, která dosud určena nebyla.

"Jsem samozřejmě hrozně rád, že získáme trenéra, který má za sebou řadu skvělých výsledků a také uznání a podporu odborné i široké veřejnosti," prohlásil před pár dny předseda asociace Miroslav Pelta.

Výkonný výbor rovněž schválil Karla Krejčího do role asistenta trenéra reprezentace. Ostatní členové realizačního týmu budou známi nejpozději do 4. února, všechny si může vybrat hlavní kouč, tedy včetně reprezentačního manažera.

"Sestavení realizačního týmu je plně v kompetenci trenéra Vrby," podotkl Řepka. 

Prvním zápasem nového kouče je příprava proti Norsku, hrát se bude 5. března v pražském Edenu, byť se původně utkání mělo uskutečnit v Uherském Hradišti.

Důvodů změny je několik. S novým trenérem bude mít zápas slavnostnější ráz. Norové požádali o přesunutí do Prahy kvůli komfortnějšímu cestování pro své fanoušky. Dva dny před utkáním se uskuteční vyhlášení Fotbalisty roku 2013 v Praze.

Vrbu si k národnímu mužstvu vybral šéf asociace Miroslav Pelta, ale Plzeň, kde je kouč stále pod smlouvu, ho uvolnit odmítla.

Před dvěma týdny tak Vrba dal v klubu výpověď, což mu jeho kontrakt umožňoval. V té chvíli bylo jasné, že jde k reprezentaci. Nyní došlo  k jeho oficiálnímu jmenování.

"Na zasedání bylo přítomno dvanáct členů z třinácti a všichni hlasovali pro pana Vrbu," poznamenal generální sekretář Řepka. Proti tentokrát nebyl ani plzeňský šéf Tomáš Paclík...

Autor:


Ford Transit 2,2 9 míst...
Ford Transit 2,2 9 míst...

r.v. 2009, naj. 141 000 km, diesel
239 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze