Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Voříšek se těší na další děkovačku

16 2003
Teplice - Hlavně neudělat nějakou fatální chybu - to teplickým fotbalistům zdůrazňuje trenér František Straka na každém kroku. "Máme to sice dobře rozehrané, ale pohárové zápasy mívají zvláštní charakter a může se v nich stát cokoli," poznamenává záložník Petr Voříšek před dnešní domácí odvetou s Kaiserslauternem v 1. kole Poháru UEFA. Na soupeřově půdě Teplice vyhrály 2:1.

Za všechny spoluhráče Voříšek slibuje, že pro postup do druhého kola udělají večer na stadionu na Stínadlech všechno.

"Přestože jsme v Kaiserslauternu vyhráli, spoléhat na to nemůžeme. I když momentálně nemá nijak oslnivou formu, pořád je to kvalitní bundesligové mužstvo. A jak už jsem říkal, poháry jsou poněkud jiná záležitost než liga," jako by Voříšek připomínal středeční pohárový duel Slavie se Smederevem.

Slávisté venku vyhráli rovněž 2:1 a v pražské odvetě vedli ve 47. minutě také 2:1. Kdyby srbský tým na Strahově vyrovnal na 2:2, scházela by mu k postupu už jen jediná trefa. Naštěstí pro domácí se však skóre už nezměnilo.

"To je právě ono. Nenechat se ukolébat náskokem z prvního zápasu a neudělat takové individuální chyby, o kterých trenér Straka mluví," zdůrazňuje záložník Voříšek. "A nesmíme zalézt na vlastní polovinu, musíme být aktivní a hrát znovu na vítězství."

Voříšek má místo v teplické záloze, podle potřeby v ní nastupuje na kterémkoli postu. Minulou sobotu si ale vyzkoušel hru pravého obránce, dokonce za národní mužstvo.

"To jsem teda opravdu nečekal," připomene závěr vídeňského kvalifikačního zápasu Rakousko - Česko 2:3. "Byli jsme s trenérem Brücknerem domluveni, že na hřiště půjdu na posledních deset minut na pravého záložníka Jirku Štajnera."

Nováček v reprezentaci už byl rozcvičený, přerušená hra a čtvrtý rozhodčí signalizoval Štajnerovo střídání. Jenže v tom okamžiku zůstal druhé straně hřiště ležet v křečích Jankulovski...

"Rozhodčí nakonec uznali, že střídat musí zraněný hráč, ale změnit i nastupujícího hráče už nadovolili," popisuje Voříšek. "Trenér tam chtěl místo Jankulovského poslat Skácela, ale to už prostě nemohl. A tak teprve když jsem byl na hřišti, Brückner na mě křiknul, abych zůstal na pravém beku. A Romana Týceho přesunul doleva."

Přestože pravého obránce nikdy předtím nehrál, nijak neznervózněl. "Připomněl jsem si, jak na tomhle místě u nás v Teplicích válí Michal Doležal," směje se. "Navíc za těch deset minut se na tom moc zkazit nedalo, tím spíš, když jsme měli velkou převahu a hrálo se skoro pořád na rakouské polovině."

Na tenhle reprezentační debut nikdy nezapomene. Nejen proto, že musel zaskočit na pro něj nezvyklém místě, ale i pro tu báječnou vítěznou atmosféru.

"Já by strašně šťastný, že jsem se do téhle party vůbec dostal. Že jsem si mohl pár minut zahrát, to už bylo něco navíc. A Kollerův vítězný gól a děkovačka tisícovkám našich fanoušků, to všechno byly opravdu nezapomenutelné okamžiky."

Podobných ovací se Voříšek společně s teplickými spoluhráči může dočkat i dnes večer.

"Všichni v to věříme. Prý už je prodáno přes jedenáct tisíc lístků, takže tak kolem patnácti tísíc fanoušků by na stadionu být mohlo." říká Voříšek. "A ty nemůžeme zklamat stejně, jako reprezentanti nemohli zklamat ty, kteří za nimi přijeli do Vídně."

Od jedenácti tepličtí fotbalisté absolvují na Stínadlech tradiční předzápasovou rozcvičku a púlhodinku s míči, včetně oblůíbeného baga. Poté se přesunou do hotelu Payer v lázeňské části města, kde jsou od středečního večera na soustředění. Ve 13.00 se podává lehký oběd a následuje klid na pokojích, či posezení u kávy.

"Ve čtyři máme taktickou přípravu, na které se dozvíme sestavu. A pak už se budeme chystat na stadion," uzavřel Voříšek.

Utkání Teplice - Kaiserslautern začíná v 17.30.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze