Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Volný den? Ten fotbalistům chybí

15 2002
Teplice - Volný den? To fotbaloví reprezentanti v rytmu kvalifikačních dvojzápasů neznají. Pondělí však přece jen nabídlo poklidnější režim. Moldavská únava ze svalů pomalu vyprchala a hlavu ještě netíží bezprostřední tlak středečního zápasu s Běloruskem. V luxusním teplickém hotelu Prince de Ligne se vyspávalo skoro až do jedenácti.Prohlédněte si fotogalerii Dále čtěte: Mezi vyvolenými byli i Jiránek a Nedvěd s Barošem

Vachoušek běhá domů v pantoflích

"Přispím si vždycky rád," přizná se bek Tomáš Ujfaluši. Snídani obětoval i útočník Vratislav Lokvenc. "Já stejně ráno nejím," mávne rukou jeho kolega Jiří Štajner. Po odpočinkové neděli, kterou hráči strávili většinou procházkou po Praze, trenéři před obědem znovu velí "do zbraně".

Připravili krátkou taktickou poradu u videa. Po ní sedí v kavárně a baví se historkami. Pilný asistent Miroslav Beránek listuje deskami s analýzami zápasů. Útočník Štěpán Vachoušek využívá volné chvíle k návštěvě přítelkyně Petry s tříměsíčním synkem Matyášem.

Z hotelu to má domů pár set metrů, může tedy vyběhnout v pantoflích. "Ráno jsem aspoň stihl vyřídit poštu," pochválí si. Odpoledne bere rodinku do oblíbené cukrárny Pinocchio. "Ještě nedávno jsem tady chodil sledovat reprezentanty a teď mezi ně patřím," poznamená teplický odchovanec.

Hübschman kupuje do týmu Rosického

Oběd probíhá opět společně. Co se podává? "Ani nevím, já jím očima," prohodí obránce Tomáš Hübschman. "Asi špagety s masem a zeleninou." Má plnou hlavu počítačové hry, jejímž lákadlům na pokoji podlehl s brankářem Petrem Čechem.

Stavějí si tým Leedsu a nastupují k simulovaným zápasům. Jako dva trenéři, jako třeba Škorpil s Csaplárem? "To ne, my chceme jít dál v Lize mistrů," směje se Hübschman. A kdo je ten zlý a kdo hodný kouč?

"Já hráče rovnou vyhazuju, Čechíno je posílá na hostování. Ale teď jsme koupili Rosickýho a začíná se nám dařit." Vratislav Lokvenc vyrazil do obchodů pro filmy a muziku. "Vzal jsem si Hotel Modrá Hvězda, českou klasiku, to mám rád, a nové album Paľa Habery," ukazuje kořist. Ani další se nevracejí s prázdnou. Takovou tržbu tu s nosiči DVD dlouho neměli.

Poborský rád vytáčí servírky

Tradičním bodem zájmu je obchod s džínami a módou, sousedící s cukrárnou na Krupské ulici, pěší zóně v centru města. "Hlavně kluci ze Sparty mají naši značku rádi už z Prahy a naučili se chodit i sem. Pravidelně tu nakupují Lokvenc s Nedvědem," prozrazuje vedoucí Marek Vrba. Svým "VIP zákazníkům" dává slevu, dopoledne ji využil třeba útočník Milan Baroš.

Do cukrárny je zve dokonce zadarmo. "Lidi je tu rádi vidí, dělají nám reklamu." Okolo třetí okupují dva stolky reprezentační červené bundy. Co si dávají nejčastěji? "Přece pivo, taky kafe," říká servírka. A dortíky? "Jo, hlavně ten velikej," myslí tím Lokvence. Těší ji přízeň slavných fotbalistů? "Chodí sem pak víc lidí. Okukovat, pro podpisy a tak. Ale Poborský mě vytáčí. Pořád chce med do čaje, i když ví, že ho nemáme. Dneska už dvakrát," postěžuje si naoko.

Jak a kdy usíná Grygera

Odpolední trénink začíná přece jen na hlavní ploše stadionu na Stínadlech. Je lezavo, z mlhy a smogu v mžiku zvlhne oblečení. Hráči vybíhají v teplákových soupravách. Záložník Richard Dostálek, Baroš a další jen v dlouhých trenýrkách. Trenér Karel Brückner přihlíží z dálky, pak povstane a krátkým otcovským "Pojďme, chlapci," přeruší dovádění s míčem.

Po krátkém pohovoru se rozcvičky ujímá asistent Jaroslav Šilhavý. Brankáři odcházejí do opačného kouta hřiště s Janem Stejskalem. Do padajícího šera začnou pomrkávat reflektory osvětlení. "No, tráva je o trošku lepší než v Moldavsku," poškádlí Brückner právě přicházejícího šéfa teplického klubu Františka Hrdličku. Po hodince a půl mizí propocení hráči v teplých kabinách. Po chvíli už leží ponoření v bazénku s horkou vodou nebo ve vířivce.

Následuje večeře v hotelu a volný večer. Většinou se klábosí na pokojích u televize. Podle rozpisů pilně pracují oba maséři. Večerka udeří v jedenáct. "Nikdo ji nekontroluje. Jsou pravidla, která se plní a hotovo," pronese rázně obránce Zdeněk Grygera. Odloží Spy a další "drbavé" časopisy, zívne a zapluje do postele.

Fotbalový reprezentant Marek Jankulovski odpovídá čtenářům iDNES v internetovém on-line rozhovoru.

Liverpoolský útočník Milan Baroš na reprezentačním srazu odpovídá novinářům.

Tomáš Hübschman a Petr Čech hrají na pokoji počítačové hry.

Tomáš Ujfaluši vysypává míče před tréninkem fotbalové reprezentace.

Útočník Jan Koller při tréninku.

Počítačoví hráči Petr Čech a Tomáš Hübschman hrají na pokoji při reprezentačním srazu.

Kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd odchází z teplického hotelu Prince de Ligne.

Jan Koller se protahuje na tréninku fotbalové reprezentavce v Teplických před kvalifikačním zápasem s Běloruskem

Pavel Nedvěd před teplickým hotelem Prince de Ligne

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze