Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Volno se znavenému Nedvědovi moc hodí

19 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Pondělí je pro české fotbalové reprezentanty volným dnem. Všichni rozhodnutí kouče Karla Brücknera vítají. Únava se v úmorných vedrech, která světový šampionát v Německu provázejí, nahromadila. Hráči den před tímto oddechem vesměs mluvili o tom, že budou odpočívat na pokojích hotelu Lindner.

Například obránce Zdeněk Grygera se těšil: "Budu hlavně ležet a když to půjde, tak spát a spát. Protože spánek při únavě pomáhá nejvíc. A že s hráči Ghany jsme se museli honili jak blázni, mám toho nad hlavu."

Hodně spát chce také záložník Jan Polák. "S Ghanou mám sice v nohách jen poločas, ale unavený jsem, jako kdybych hrál zápasy dva. Takže odpočívat a hlavně spát," plánoval si Polák na pondělní den.

Útočník Vratislav Lokvenc se mimo jiné půjde projít s otcem a sestrou, kteří za ním do Německa přijedou. A manželka? "Ta se sem chystá až na osmifinále," říkal Lokvenc. "Samozřejmě na to naše."

Přestože po prohře s Ghanou se českému mužstvu osmifinále vzdálilo, Lokvenc věří, že se se svou ženou na mistrovství světa opravdu setká. "Doufám, že to osmifinále nám neunikne," dodal fotbalista.

To záložník Pavel Nedvěd žádné velké procházení nechystá.

"Odpočívat, co jiného," reagoval při odchodu z nedělního tréninku ve Westerburgu na dotaz, co na pondělní den plánuje. "Už ten odpočinek fakt potřebuju."

A co jeho zaledované koleno?

"To nic není, to bude dobrý," mávl rukou a zamířil k autobusu, který hráče odvážel do jejich přechodného domova ve Wiesensee.

Povalovat se dopoledne v posteli hodlá i stoper David Rozehnal.

"Ale odpoledne už se zas po nějakém pohybu poohlédnu. Jak pár hodin lenoším, tak mi to nedělá dobře, potřebuju i aktivní odpočinek. Takže vyrazím na kolo, na hřiště, možná dám i bazén a samozřejmě nevynechám regeneraci."

Především regenerovat se chystal dirigent týmu Tomáš Rosický.

"Nic speciálního nechystám, hlavně zajdu na regeneraci, na masáž, tělo to potřebuje," poznamenal Rosický. "Že by za mnou přijeli rodiče nebo přítelkyně Radka, kteří jsou v Dortmundu, to neplánujeme. Spíš teď už myslím na Itálii."

Stoper Tomáš Ujfaluši, který čtvrteční zápas s Itálií musí kvůli vyloučení oželet, chce přijít na jiné myšlenky na partičce golfu. "Doufám, že budu mít nějakého parťáka," vzkázal na dálku Poborskému s Blažkem, dalším golfistům v reprezentačním mužstvu.Najdete na iDNES.czmobilní verze