Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vlítneme na ně rovnou z autobusu, žertuje před San Marinem kouč Hašek

Ivan Hašek | foto: Dalibor Glück, MAFRA

8 2009
"Kolik dáme San Marinu gólů, to ode mě slyšet nechtějte. Ale budeme hrát tak, aby byli všichni naši fanoušci spokojeni. Aby uznali, že jsme do toho dali všechno," řekl před úterním podvečerním tréninkem trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek.

Ten před kvalifikačním zápasem přišel v Kroměříži mezi novináře naposled, ve středu se národní tým přesune do čtyřicet kilometrů vzdáleného Uherského Hradiště. A tam na stadionu prvoligového Slovácka vyběhnou reprezentanti v 17.20 proti San Marinu.

Hráči, kteří utržili nejrůznější šrámy v sobotu v utkání se Slovensku, tedy Kadlec, Plašil a Sivok, vypadají podle Haška dobře. "Na dnešním tréninku by to měli potvrdit, všech dvacet hráčů se připravuje naplno," poznamenal Hašek.

Mezi zmíněnou dvacítkou trénuje bez problémů i Rosický.

"Od jeho svalového zranění uplynulo přes pět týdnů, pokud Tomáš proti San Marinu nastoupí, žádný riskantní tah to v žádném případě nebude. Rosický bude na zápas připravený," řekl dále kouč.

Na dotaz, jestli budou Češi hrát na rozdíl od bratislavského utkání alespoň na dva typické útočníky, trenér Hašek reagoval:

"Budeme hrát každopádně ofenzivně a snažit se dát co nejdřív gól."

Z další debaty vyplynulo, že podle Haška jsou v kádru čtyři typičtí útočníci. K Barošovi, Svěrkošovi a Necidovi počítá Hašek také Štajnera.

Změny na postech i v rozestavení

"Samozřejmě, že Štajnera řadím mezi útočníky," ujistil trenér. "A proti sobotní remíze na Slovensku dojde ke změnám na několika postech i v rozestavení," dodal.

Lze tedy předpokládat, že dva útočníci z uvedené čtveřice se ve středeční základní sestavě objeví.

Že rozestavení bude ofenzivnější, o tom není zapotřebí pochybovat. Když však byl Hašek dotázán, jestli pro zápas s outsiderem neuvažuje o zeštíhlení zadní řady pouze na tři obránce, odpověděl:

ON-LINE

průběh zápasu

Zápas Česko versus San Marino sledujte od 17.20 v podrobné reportáži ZDE.

"To určitě ne, já jako trenér na tři obránce nehrál nikdy."

Středeční den bude pro reprezentanty atypický v tom, že těsně před utkáním přijedou na stadion z jiné lokality, než ve které se hraje. A že taktická příprava na zápas proběhne už v jedenáct dopoledne.

"Máme tady v Kroměříži ideální podmínky, takže v hotelovém areálu zůstaneme co nejdéle. Po taktické přípravě bude oběd, potom odpočinek na místě," říká Hašek.

"Před třetí hodinou odjíždíme na stadion do Uherského Hradiště a jdeme na ně. Takže s trochou nadsázky by se dalo říct, že na San Marino vlítneme rovnou z autobusu."

Vyprodaný stadion v Uherském Hradišti se pak může těšit nejen na kvalifikační duel, ale fanouškům se dostane do ruky i nová podoba zápasového programu.

"Fotbalový svaz na inovaci zápasového bulletinu zapracoval, ten nový je opravdu reprezentativní a s minulými programy se nedá srovnat," uvedl tiskový mluvčí fotbalového svazu Petr Svěcený.

S číslem 1 přichází svaz nyní v Uherském Hradišti, dvojka a trojka exkluzivních zápasových publikací budou následovat při říjnovém pražském kvalifikačním dvojzápase s Polskem a se Severním irskem.Najdete na iDNES.czmobilní verze