Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberec nepodcenit, varoval zraněný Darida spoluhráče z Freiburgu

Vladimír Darida | foto: iDNES.cz

18 2013
Freiburg (Od našeho zpravodaje) - Těšil se, že si zahraje proti "svým". Český reprezentant Vladimír Darida však v dresu německého Freiburgu v prvním zápase Evropské ligy proti fotbalistům Liberce nenastoupí. Pochroumaný kotník ho do hry nepustí.

"Mrzí mě, že si proti Liberci nemůžu zahrát," řekl Darida, který do Freiburgu zamířil nedávno z Plzně a místní klub si od něj hodně slibuje.

Jak vypadá váš aktuální zdravotní stav?
Doktor mi řekl, že to vidí na jeden dva týdny. Doufám, že když kotník bude vypadat dobře, příští týden začnu trénovat s týmem a za dva naskočím do hry. Intenzivně pracuju s fyzioterapeutem, takže věřím, že budu zpátky co nejdřív.

Neberou ve Freiburgu Liberec na lehkou váhu?
To vůbec ne. I já jsem jim připomínal, že Liberec vůbec nelze podcenit. Severočeši mají formu, hrají ze zabezpečené obrany, chodí do rychlých brejků a ty se jim v poslední době daří. Vyhráli 3:1 v italském Udine, takže tady ve Freiburgu mají respekt.

Vyptávali se vás trenéři jako znalce českého fotbalu na Liberec? A co jste jim řekl?
Ano, nějaké věci po mě chtěli. Zajímalo je, jak jsou na tom jednotliví hráči. Pustili mi nějaké sestřihy a já jsem se jim snažil poradit. Musím říct, že trenéři zkoumali Liberec dost detailně a zaměřovali se hlavně na to, že Liberec má dobrou defenzivu. Chtějí se vyvarovat jeho nebezpečných brejků.

Je na atmosféře ve Freiburgu znát, že nevstoupil dobře do bundesligy?
Tak samozřejmě to zatím není ideální, ale je odehráno teprve několik zápasů. Já věřím, že už proti Liberci se zlepšíme a budeme hrát víc fotbal po zemi.Najdete na iDNES.czmobilní verze