Vítkovice smetla smršť po přestávce

4 2003
Pardubice - Čtyři góly Pardubic během jednoho utkání - to tu ještě v letošní sezoně nebylo. Fotbalisté se poprvé rozstříleli a díky brankové smršti v úvodu druhé půle smetli Vítkovice. "Vítězství ale rozhodně nebylo jednoduché," upozornil pardubický trenér Ivan Pihávek. "Po dvou neúspěšných zápasech jsme byli pod tlakem, navíc jsme nemohli hrát v optimální sestavě."

Domácí bez distancovaných Pavlíka s Palátem a zraněného Bakeše v první půli nevybočili z tradičního trápení na vlastním trávníku. Jejich přihrávky až příliš často postrádaly přesnost. "Kombinace nám vázne," přiznal Pihávek. "Chybí nám klid a rozehrávka z utkání venku, kde nejsme pod takovým tlakem."

Přesto se Pardubice dostaly do vedení. Ve 14. minutě se po dlouhém pasu Dujky trefil z hranice šestnáctky přímo z voleje Pazdera. "Úvod pro nás vypadal slibně, ale gól nás zlomil. Podali jsme tragický výkon," podotkl hostující kouč Bohuš Keler.

Vítkovice, které si dosud z venku přivezly jediný bod, byly s výjimkou nebezpečného přímého kopu Kaloče dlouho bezzubé a po přestávce inkasovaly další údery. Nejprve se trefil podruhé Pazdera a za čtyři minuty zvýšil důrazný Bosák. Hned vzápětí však Dujka zbytečným stažením Malchárka nabídl soupeři penaltu a Rygel ji proměnil. "Byla to Dujkova chyba, pokutový kop byl nařízen správně," přiznal Pihávek.

Za tři minuty ale Kaciáň vrátil Pardubicím tříbrankový náskok, když střelou z 25 metrů zaskočil gólmana Grigara a přinutil ho střídat.

Další vyložené šance Pazdery s Bosákem a na druhé straně Kaloče a Rygela už zůstaly bez využití. "Soupeř ale zlobil do poslední minuty, naštěstí nás podržel gólman Šimon," pronesl Pihávek.

Branky: 14. a 51. Pazdera, 55. Bosák, 60. Kaciáň - 57. Rygel z pen. Rozhodčí: Zejda. ŽK: Kaciáň, Ševčík - Tabaček. Diváků: 240. Poločas: 1:0.
Pardubice: Šimon - Kaufman, Vrba, Němeček, Dujka - Pazdera (88. Mojík), Kaciáň, Ševčík (82. Vrážel), Koukal - Bosák, Peteřík (72. Bukač).
Vítkovice: Grigar (68. Kello) - Černý, Tabaček, Freisler, Mikulenka - Nechvátal (52. Kušný), Němec, Kaloč, Rygel - Malchárek, Smetana (53. Janoviak).

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20