Fotbalový Hradec se zlepšil, ale výhra zase nepřišla. A postup je pryč

Hradecký obránce Otto Urma při vhazování. | foto: facebook fchk

17 2018
Je definitivně rozhodnuto, fotbalisté Hradce Králové se po loňském sestupu z nejvyšší soutěže hned za rok nevrátí. Téměř jisté to sice bylo už po páteční porážce 1:3 od Ústí nad Labem, ale středeční remíza 1:1 ve Vítkovicích spolu se stejným výsledkem, který Příbram, druhý postupující, uhrála na hřišti Opavy, tomu dala punc.

Hradec tak bude v posledních dvou kolech usilovat o to, aby obsadil alespoň třetí příčku hned za dvěma postupovými. V neděli se doma utká s lídrem z Opavy, o týden později druholigovou sezonu zakončí na hřišti Táborska.

Hradec do Ostravy vyrazil s touhou odčinit nepovedený zápas z minulého kola, v němž s tehdy rovněž posledním Ústím prohrál. Povedlo se mu to ale jen částečně. Ve Vítkovicích se sice ve druhém poločase ujal vedení, ale gól kanonýra Pázlera vítězný nebyl, protože krátce po něm domácí útočník Libor Žondra, ještě na podzim hráč Hradce, vyrovnal.

„Atmosféra po Ústí nebyla dobrá, ten zápas se nám nepovedl, ve Vítkovicích to bylo lepší, ale zase jsme neuhlídali nejvyššího hráče soupeře,“ mrzelo trenéra Hradce Karla Havlíčka. „Měli jsme do vyloučení Žondry převahu, měli jsme rozhodnout daleko dřív.“

Na rozdíl od zápasu s Ústím měl Hradec ve středu v poločase herní převahu, ale až na jednu výjimku si nevypracoval gólovou šanci. Po přestávce hru nadále kontroloval, navíc Pázler ho poslal do vedení.

„Přechodová fáze byla tentokrát v pořádku, ale nedokázali jsme to zúročit na tři body, přitom do sedmdesáté minuty jsme měli zápas totálně pod kontrolou,“ uvedl hradecký kouč. Právě dvacet minut před koncem Žondra hlavou pohodlně vyrovnal. Za dalších deset minut se sice nechal vyloučit, ale Hradec toho nedokázal využít. Naopak domácí ještě několikrát zahrozili, gól už ale nedali.

Mistrovství světa ve fotbalu 2018

Fotbalové MS 2018 se hraje od 14. června do 15. července na dvanácti stadionech v jedenácti ruských městech. V turnaji se utká 32 týmů rozdělených do osmi skupin. Zlato bude obhajovat Německo, které v roce 2014 ve finále porazilo Argentinu.

1. Slezský FC Opava 29 17 9 3 69:33 60
2. 1. FK Příbram 29 18 4 7 56:30 58
3. FK Pardubice 29 15 3 11 42:30 48
4. FC Hradec Králové 29 13 8 8 48:36 47
5. Fotbal Třinec 29 12 10 7 40:28 46
6. Dynamo České Budějovice 29 10 11 8 42:32 41
7. FC Sellier & Bellot Vlašim 29 11 5 13 42:47 38
8. Baník Sokolov 29 11 5 13 32:39 38