Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vítězství ve Francii vyvolalo v zemi euforii

14 2003
Praha - Úspěch fotbalistů v přípravném zápase vyvolal v zemi euforii. Dvoubrankové vítězství národního mužstva ve Francii významně zvýšilo zájem o další zápasy národního týmu mezi fanoušky, kteří si na dva nejbližší kvalifikační duely v Nizozemsku a s Rakouskem začali hromadně objednávat vstupenky. "Zájem na Rakousko zřejmě několikrát převýší dvacetitísícovou kapacitu stadionu na Letné," poznamenal Petr Fousek, generální sekretář svazu.Dále čtěte: Hodnocení trenéra Brücknera x Zpravodajství ze zápasu x Ohlasy hráčů x Utkání minutu po minutě x FOTOGALERIE x ANKETA: Kdo byl nejlepší x Kdo byl nejslabší x Co píše francouzský tisk

Čtyřtisícová kvóta pro české fanoušky na rotterdamské utkání s Nizozemskem je už dokonce vyčerpána a svaz na vstupenky poskytnuté od nizozemské strany ukončil příjem objednávek.

V pátek jednal výkonný výbor ČMFS
Ligové shromáždění navrhlo změnit článek v hracím řádu zabývající se tím, jak postupovat v případě mimořádných událostí, jakými jsou například anonymní telefonáty o uložení výbušniny. "Článek byl schválen, zápasy se budou dohrávat buď okamžitě po zajištění bezpečnosti, případně druhý den," vysvětlil hlavní účel změny Pavem Mokrý, místopředseda svazu.

Fotbalový svaz tak chce vyloučit případy, ke kterým došlo v nedávné době při zápasech hokejové extraligy.

Průběh vyhlášení ankety Fotbalista roku prý ukázal, že únorový termín je nejvhodnější. "Lpět na prosincovém termínu za každou cenu bylo špatné, takto se nám poprvé podařilo zajistit účast všech nominovaných fotbalistů," vysvětlil Fousek.
 
Byl také učiněn další krok na cestě ke změnám v přestupním systému FIFA, který platí od loňského roku. Amatérští fotbalisté už nebudou jako jejich kolegové 'neamatéři' nuceni měnit kluby pouze v termínech určených Mezinárodní fotbalovou federací.

"Navíc už v příštím roce se dá očekávat revokace celého přestupního řádu," prozradil Fousek. Systém přestupů omezující přechody hráčů během větší části roku totiž vyvolává stále více protestů po celém světě, v Anglii už dokonce byly podány první soudní žaloby.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze